به گزارش پارس نیوز، 

شبکه تلویزیونی راشا تودی روز چهارشنبه نوشت: این دونده چینی به همراه «آیونتو آبرا دمیسی» رقیب اتیوپیایی خود پیشتاز رقابت ها بودند که به یکباره یک داوطلب (فردی که در مسیر حرکت دوندگان اختلال ایجاد می کند) در تلاش برای رساندن پرچم کشور چین به یینلی وارد پیست شد.

پس از اینکه یینلی از پذیرفتن پرچم امتناع کرد، داوطلب دیگری بار دیگر همین حرکت را تکرار کرد، این بار اما دونده 30 ساله پرچم قرمز رنگ چین را برای چند ثانیه نگه داشت و سپس آن را مچاله کرد و به زمین کوبید.

در همین لحظه حریف اتیوپیایی سرعت خود را افزایش داد و از یینلی که سرعتش پس از «مزاحمت پرچم» به نظر اُفت کرده بود، سبقت گرفت.

اما تلاش های او برای رسیدن به حریفش بی فایده بود و در نهایت یینلی با پنج ثانیه اختلاف پس از حریف اتیوپیایی از خط پایان گذشت.

رسوایی به بار آمده ناشی از به زمین زدن پرچم چین، واکنش های گسترده ای را در این کشور به همراه داشت به طوری که یکی دیگر از دوندگان دو ماراتن چین در شبکه های اجتماعی نوشت: ویدئو منتشر شده نشان می دهد یینلی پرچم را مچاله و به گوشه ای پرتاب می کند، آیا نتیجه مسابقه مهم تر از پرچم کشور است؟!

این در حالی است که یینلی در پاسخ به این اتهامات در حساب های کاربری مجازی خود سُر خوردن اتفاقی پرچم را دلیل این اتفاق عنوان کرده است.

انتهای پیام/