به گزارش پارس نیوز، علی لطیفی، بازیکن اسبق استقلال درباره دیدار آبی‌ها مقابل استقلال خوزستان در گفتگو با خبرنگاران گفت: در آستانه این دیدار فیفا خبر داد که 6 امتیاز از استقلال خوزستان کسر شد و آنها در شرایط روحی و روانی خوبی قرار ندارند. استقلال می‌تواند در دیدار با همتای خوزستانی خود به سه امتیاز بازی برسد. تیم شفر با این نتیجه می‌تواند به خوبی از بحران نجات پیدا کند.

 

وی ادامه داد: کسب سه امتیاز مقابل استقلال خوزستان از نان شب هم برای آبی‌ها واجب تر است. استقلال برای بازگشت به مدعیان لیگ برتر نیاز مبرم به کسب سه امتیاز دارد. شفر راه اشتباهی که منصوریان در فصل گذشته پشت سر گذاشت را تکرار می‌کند. اگر سرمربی آلمانی استقلال بتواند به ترکیب ثابت برسد این تیم می‌تواند به نتایج مورد نظر برسد.

 

لطیفی با اشاره به اینکه آشفتگی منصوریان در انتخاب ترکیب ثابت نباید بار دیگر در استقلال تکرار شود، افزود: بارسلونا و رئال مادرید که همیشه از مدعیان قهرمانی لالیگا هستند خیلی کم در ترکیب ثابت خود تغییرات ایجاد می‌کنند. نهایت در بازی یک الی دو بازیکن تغییرات ایجاد شود. شاید همه بر این باور باشند که پرسپولیس بدون بازیکن است و نیمکت خالی دارد اما این نکته به نفع سرخپوشان است زیرا بازیکنان تیم در کنار یکدیگر توانستند به هماهنگی لازم برسند.

 

وی با تاکید بر اینکه استقلال در نیم فصل دوم نیاز به خانه تکانی ندارد، بیان کرد: همه می‌دانیم بازیکنانی که استقلال جذب کرد نتوانستند به آبی‌ها کمک کنند. با جدایی تیام، جباروف، حسینی و نورافکن بازیکنی در حد و اندازه آنها به جمع آبی‌پوشان اضافه نشد. جابجایی بازیکن و هماهنگ شدن با تیم جدید نیاز به زمان دارد. اگر نیم فصل دوم بازیکن جدیدی به تیم اضافه شود باز باید زمانی بگذرد تا هماهنگی‌ها صورت گیرد. اگر شفر ترکیب نهایی خود را مشخص کند همین بازیکنان هم می‌توانند به استقلال کمک بسیاری کنند.

 

پیشکسوت تیم فوتبال استقلال درباره اضافه شدن مربی خارجی به کادر فنی، گفت: دستیار شفر باید از فاکتورهایی همانند قدرت بیان، رفاقت با بازیکنان و در نهایت لیگ ایران را به خوبی بشناسد برخوردار باشد. امیدوارم استقلال به نتایج مورد نظر برسد و به انتظار هواداران پاسخ دهد.