به گزارش پارس نیوز، 

افشاگری های فوتبال لیکز که از طریق نشریه اشپیگل آلمان منتشر شده، اتهامات بسیاری را متوجه منچسترسیتی کرده است. در این افشاگری ها آمده که سیتی پیش از این از قوانین فیرپلی مالی یوفا تخطی کرده و زیر یکی از توافق‌هایش با یوفا زده است. هر دو باشگاه سیتی و پاری سن ژرمن به خاطر خرج‌های نجومی شان متهم به دور زدن فیرپلی مالی شده اند، هر چند هر دو باشگاه پیش از این جریمه هایی نیز در این رابطه پرداخت کرده اند.

PSG و سیتی باید از چمپیونزلیگ محروم شوند

منچسترسیتی، گزارشات مالی خود را «شفاف و منظم» خوانده و مدعی شده که اشپیگل قصد دارد به وجهه باشگاه صدمه بزند. پاری سن ژرمن نیز تاکید کرده که همواره بر اساس قوانین فعالیت داشته ولی تباس معتقد است که هزینه های نجومی ممکن است دردسر بزرگی برای این دو باشگاه ایجاد کند.

او گفت: "دو سال پیش گفتم که منچسترسیتی و پاری سن ژرمن در حال دور زدن قوانین هستند بنابراین از این اخبار تعجب نکردم. خیلی مهم بود که یوفا کاری جدی در این رابطه انجام دهد. هزینه های این دو باشگاه، توازن را در دنیای فوتبال و ساختار این بازی بهم زده است. باید هر دو باشگاه مجازات شوند. محرومیت آنها از یک سال حضور در چمپیونزلیگ، باعث خواهد شد تا این قوانین جدی تر گرفته شوند. موضوع ما این نیست که پاری سن ژرمن مجازات شود بلکه قوانینی وضع شود که همه از آن پیروی کنند."

یوفا هفته گذشته اعلام کرد که اگر اطلاعات جدید به دست آمده، اتهام جدیدی را متوجه این دو باشگاه کند، پرونده آنها دوباره باز خواهد شد. با این حال تباس معتقد است که محرومیت، تنها راه برای مقابله با چنین تیم‌هایی است."

انتهای پیام/