به گزارش پارس نیوز، در حالی که قرار بود رقابت های لیگ برتر والیبال بانوان با حضور ۵ تیم برگزار شود و تیم توپکا از جدول مسابقات کنار رفته بود اما در فاصله یک روز مانده به آغاز مسابقات این تیم به جدول بازگشت.

نایب رئیس والیبال بانوان در گفت و گو با خبرنگاران در پاسخ به این سوال که چرا فدراسیون درباره بازگشت تیم توپکا خبری منتشر نکرد و یک باره خبر دیدار معوقه تیم توپکا با ذوب آهن منتشر شد، گفت: شاید سایت فدراسیون باید پیش زمینه ای را در این زمینه منتشر می کرد که نکرده است. حقیقت این است که تیم توپکا کمی بی نظم بود، از روزی که قرار بود وارد رقابت های لیگ شوند دغدغه من این بود که این تیم به سرنوشت تیم بهنمیر مبتلا نشود و این را نیز به مدیرعامل باشگاه اعلام کردم. اما او به ما گفت تیم مشکل مالی ندارد چرا که ما باشگاه هستیم.

صدیقه کعبی زاده در ادامه گفت: سپس آنها فریبا سلیمانی را به عنوان مربی معرفی کردند که من بسیار خوشحال شدم چرا که سلیمانی از مربیان باتجربه است. سلیمانی کمی دیر به تیم ملحق شد چرا که درگیر مسابقات پاراآسیایی بود و وقتی به ایران آمد نزد من در فدراسیون حاضر شد و از من کمک خواست و بیان کرد از توپکا پیشنهاد دارد. من نیز به او گفتم بسیار خوشحالم چرا که دغدغه و نگرانی از این بابت داشتم که توپکا در شهرستان است و آنجا شرایط فرهنگی خاص خود را دارد و می طلبد بازیکنانی که از شهرهای مختلف در آنجا حاضر می شوند بیشتر کنترل شوند. خوشحالم قرار است در این تیم باشی و سلیمانی نیز این اطمینان را به من داد که این کار را خواهد کرد. حتی به او گفتم اگر همیشه صددرصد حواست بوده الان باید هزار درصد حواست را برای بازیکنان بگذاری.

وی در ادامه تاکید کرد: من حتی لیست بازیکنان انتخابی امید، قهرمانی کشور و نوجوانان را در اختیار سلیمانی گذاشتم تا بازیکنانی که مدنظرش است را برای تیم توپکا انتخاب کند، او نیز اسامی را نوشت و تشکر کرد. ۱۲ آبان آخرین مهلت ارسال مدارک از سوی تیم ها بود اما تا آن لحظه خبری از تیم توپکا نشد. تمام این توضیحات را می دهم تا بگویم چگونه من می شوم دست های پشت پرده! نتیجه گیری را به خود شما می سپارم.

کعبی زاده در ادامه افزود: در کانال هیات تهران خبری دیدم مبنی بر اینکه توپکا در ابتدا ۳۰ درصد قرارداد بازیکنان را می دهد، به سلیمانی گفتم اگر قرار است چنین چیزی اتفاق بیفتد باید خود مدیرعامل قول دهد و در قرارداد بازیکنان ذکر شود که او گفت نه تیم ما مشکل مالی ندارد. من طبق وظیفه این را به سلیمانی گفتم تا ۱۲ آبان که خبری از توپکا نشد مجدد با سلیمانی تماس گرفتم و اوضاع را از او جویا شدم که او گفت نمی دانم قرار است چه اتفاقی بیفتد. اینها یک روز می گویند تیم می دهند و یک روز می گویند نه. پس از آن با مدیرعامل تماس گرفتم که او به دلیل آنکه در جلسه بود پاسخ نداد و با تاخیری ۲۴ ساعته با من تماس گرفت، گفتم تکلیف تیم چیست که اعلام کرد ما با یک مربی دیگر در مسابقات شرکت خواهیم کرد. شفقت (مدیرعامل) اعلام کرد مسائلی پیش آمده که مربی را تغییر می دهیم اما دلیل آن را به من نگفت. تا ساعت ۹ شب که خبری نشد خودم مجددا با سلیمانی تماس گرفتم که اتفاقا مدیرعامل تیم نیز آن زمان در کنار سلیمانی بود و من از او خواستم که صحبت های من از روی بلندگو پخش شود، بیش از یک ساعت تلفنی صحبت کردیم و به آنها گفتم نمی دانم مشکل چیست اما شما دو انسان بالغ هستید و ۱۲ بازیکن در حال حاضر در این تیم حضور دارند، مشکل هر چه هست آن را حل کنید.

نایب رئیس فدراسیون والیبال در پاسخ به این سوال مبنی بر اینکه آیا مدیرعامل تیم خواستار تغییر سرمربی تیم توپکا شد، گفت: بله، شفقت تصمیم گرفت  سلیمانی از تیم برود که از او پرسیدم مگر شما نگفتید سلیمانی مربی خوبی است پس مشکل کجاست؟ و از سلیمانی پرسیدم مگر نگفتید مدیرعامل تیم فرد بسیار باشخصیتی است حال چه مشکلی پیش آمده و مدیرعامل با صراحت اعلام کرد که سلیمانی باید تغییر کند.

وی در پاسخ به این سوال که چرا بعد از اعلام حذف توپکا از جدول مسابقات یک بار دیگر این تیم وارد رقابت ها شد، گفت: به دلیل مشکل تیم توپکا و نشاط مهر فارس ما یک بار دیگر زمان ارسال مدارک را تا ۱۵ آبان تمدید کردیم، چهاردهم مجدد با شفقت تماس گرفتم که او گفت ما در حال حاضر مربی نداریم و تکلیف مشخص نیست. به او اعلام کردم پس تیم از جدول مسابقات کنار برود که او یک ساعت دیگر از ما مهلت خواست تا پاسخ دهد، پس از یک ساعت خبری از شفقت نشد و من طی تماسی که با فدراسیون داشتم اعلام کردم دو تیم توپکا و نشاط مهر فارس به دلیل عدم ارسال مدارک از جدول مسابقات کنار بروند. پس از انتشار این خبر  تیم توپکا به تکاپو افتاد تماسی با منظمی (دبیرکل فدراسیون) و سازمان لیگ داشتند. پس از پیگیری های فراوان توپکا جلسه ای با ضیایی و منظمی برگزار کردیم و بازگشت توپکا به مسابقات مشروط بر این شد تا آنها ضمانت نامه ای معتبر و مستند را تحویل دهند. تیم توپکا پذیرفت و یک ضمانتنامه معتبر را تحویل داد.  از طرف دیگر نیز تیم ذوب آهن پذیرفت با چند روز تاخیر با توپکا بازی کند. به همین دلیل دیگر مشکلی وجود نداشت و این تیم به جدول رقابت ها بازگشت.

کعبی زاده در پاسخ به این سوال که صحبت هایی وجود دارد مبنی بر اینکه شما در انتخاب بازیکنان تیم ها نیز دخالت دارید، گفت: مگر انتخاب بازیکنان برای تیم ها منفعتی برای من دارد؟ غیر از اینکه تمام تلاش من این است که سطح کیفی لیگ خوب باشد و بازیکنان به حق و حقوق خود برسند برای من تنها نفع تیم ملی مهم است. به من چه ارتباطی دارد که بازیکنان در کدام تیم باشند؟ البته بازیکنان با من مشورت می کنند و من نیز به آنها توصیه می کنم که تمام ابعاد را در نظر بگیرند و تیمی را انتخاب کنند که از هر جهت برای آنها مناسب تر باشد. من نایب رئیس هستم، اگر با من مشورت نکنند پس باید با چه کسی مشورت کنند؟

او در ادامه افزود: برای این صحبت ها پشیزی ارزش قائل نیستم چرا که این حرف ها از ذهن های بیمار بیرون می آید، هر زمان تصمیمات به نفع آنها باشد  همه خوب می شوند اما اگر منافع شخصی شان به خطر بیتفد شروع به فرافکنی می کنند، انقدر برای والیبال برنامه دارم که زمانی برای پاسخ دادن به چنین حرف هایی نداشته باشم.

نایب رئیس فدراسیون والیبال درباره سرنوشت تیم شهرداری مشهد گفت: بسیار پیگیر این تیم نیز بودم اما یک اختلاف سلیقه داخلی و همچنین بحث تامین اعتبار بودجه در این تیم وجود داشت به همین دلیل ترجیح دادند که وارد مسابقات نشوند.

کعبی زاده در پاسخ به این سوال که آیا شش تیم حاضر در رقابت ها تا پایان مسابقات در لیگ باقی خواهند ماند یا خیر، گفت: بله همه هستند تیم های ذوب آهن، پیکان، شهرداری سمنان، نامی نو، کاسپین (تیم امید) و توپکا شش تیم حاضر در رقابت ها هستند نگرانی ما تنها از بابت توپکا بود که آنها نیز به ما ضمانتی را ارائه دادند پس مشکلی وجود ندارد.

نایب رئیس فدراسیون والیبال در پایان درباره برگزاری هفته اول رقابت های لیگ برتر والیبال بانوان در آزادی گفت: به دلیل اینکه مسابقات بانوان با لیگ پسران تداخل داشت و یک روز قبل از برگزاری مسابقات تیم ها باید در سالن تمرین کنند اما این امکان به دلیل بستن LED و ویدیو چک در سالن وجود نداشت با پذیرش فدراسیون قرار شد این هفته رقابت های بانوان در سالن فدراسیون انجام شود، احتمالا در هفته های آینده زمان بازی دختران را تغییر خواهیم داد و این رقابت ها در روز جمعه برگزار می شود تا مشکلی در برگزاری آن در خانه والیبال وجود نداشته باشد، هنوز قطعی نیست و به محض قطعی شدن آن خبر را به طور رسمی منتشر می کنیم.