به گزارش پارس نیوز، 
پس از پایان دیدار دو تیم پرسپولیس و کاشیما در فینال لیگ قهرمانان آسیا، کری خوانی های فوتبالی به درگیری انجامید و  یک هوادار فوتبال، جان خود به دلیل شلیک غیرعمد گلوله از اسلحه شکاری از دست داد.

پیش تر نیز این اتفاق چند سال پیش پس از پایان دربی تهران رخ داده بود و دو هوادار که با موتور در مقصد خود در حال حرکت بودند، در اثر کشیدن پرچم یکدیگر تعادشان به هم خورد و یکی از آنها جان خود را به راحتی از دست داد.

حالا خبر می رسد شب گذشته در اردبیل کری خوانی فوتبالی جان یک هوادار دیگر فوتبال را گرفته؛ این اتفاق شب گذشته حول و حوش ساعت 11 شب در یکی از خیابان های شهر اردبیل رخ داده  و حالا دو خانواده را ویران کرده است .

بی شک نکته ای که در مورد این افراد می توان گفت این است که آنها را نمی توان به هیچ عنوان بخشی از جامعه فوتبال و هوادار یک تیم دانست و احتمالا اگر بهانه فوتبال هم نبود، این افراد که اینقدر زود از کوره در می روند و نمی توانند خود را کنترل کنند، بهانه دیگری برای درگیری و گرفتن انتقام از یکدیگر جستجو می کردند؛ با این حال باز هم باید این جمله کلیشه ای را تکرار کنیم که فوتبال هیچ وقت وسیله ای برای نفرات پراکنی و کشتن افراد نبوده و نگاهی به تاریخ فوتبال نشان می دهد که این ورزش بیشتر از سایر پدیده های اجتماعی توانسته در نزدیک کردن افراد جامعه به یکدیگر موثر باشد.

انتهای پیام/