به گزارش پارس نیوز، فرهاد عصفوری در گفت وگو با خبرنگاران درباره رشته دوچرخه سواری معلولان به فدراسیون دوچرخه سواری از سال آینده اظهار کرد: با توجه به مشکلات سخت‌افزاری و تجهیزاتی که در رشته دوچرخه‌سواری معلولان و نابینایان و کم‌بینایان وجود دارد، قطعا این انتقال اقدام مثبتی است و سبب می شود تا دوچرخه‌سواران معلول و کم‌بینا کمتر دغدغه تجهیزات و امکانات برای حضور در مسابقات حساس و مهم را داشته باشند.

وی گفت: ما حتی در اعزام ورزشکاران به اردوهای برون مرزی نیز همواره با مشکلات زیادی مواجه بودیم که تصور می‌کنم با این ادغام نه تنها مشکلات سخت‌افزاری و امکاناتی نسبت به گذشته حل می‌شود، بلکه شرایط بهتری در آینده برای دوچرخه‌سواران معلول و کم‌بینا و نابینا برای حضور در اردوهای برون مرزی و شرکت در مسابقات رقم خواهد خورد. البته این ادغام چون با هماهنگی کمیته ملی پارالمپیک انجام شده است، دوچرخه سواران معلول همچون گذشته از حمایت مالی این کمیته نیز برخوردار خواهد بود.

عصفوری همچنین از اعزام تیم دوچرخه سواری معلولان به مسابقات قهرمانی آسیا در رشته پیست خبر داد و خاطرنشان کرد: در صورتی که شورای برون مرزی مجوز این اعزام را صادر کند تیم ملی دوچرخه سواری معلولان در رشته پیست دی ماه برای شرکت در مسابقات قهرمانی آسیا عازم جاکارتا می شود. بنابراین اگر تا آخر آبان ماه مجوز اعزام داده شود بلافاصله اردوی تیم دوچرخه سواری را برپا خواهیم کرد و با برگزاری انتخابی سعی می‌کنیم بهترین‌ها را برای جاکارتا انتخاب کنیم. البته با توجه به مشکلات ارزی که در کشور وجود دارد، تصور می‌کنم در صورت صدور مجوز باید با حداکثر نفرات به این مسابقات اعزام شویم. 

رییس انجمن دوچرخه‌سواری معلولان در پایان تصریح کرد: در حال حاضر برنامه خاصی برای دوچرخه‌سواران معلول نداریم و منتظر تصمیم شورای برون مرزی هستیم که اگر مجوز داده شد اردوی انتخابی خود را در رشته پیست برگزار و نفرات اصلی اعزامی به جاکارتا را معرفی کنیم.