به گزارش پارس نیوز، تیم پرسپولیس در دو بازی رفت و برگشت در فینال لیگ قهرمانان آسیا نتوانست از سد تیم کاشیما ژاپن بگذرد و بعد از یک فصل رقابت سنگین در این رقابت‌ها در نهایت به نایب قهرمانی بسنده کرد تا سومین تیم ایرانی حاضر در فینال لیگ قهرمانان آسیا نتواند اولین قهرمانی تیم ایرانی را در این رقابت‌ها به دست بیاورد. این در حالی است که شرایط بغرنج و سخت پرسپولیس در شرایطی رقم خورد که دست برانکو برای چیدن ترکیب اولیه و تعویض بازیکن کاملاً خالی بود و در بخشی از بازی‌ها شاهد بودیم که سرمربی پرسپولیس از بازیکنان غیرتخصصی در برخی از پست‌ها استفاده می‌کرد. این مسائل باعث شد تا پرسپولیسی‌ها به قهرمانی که مدنظر آنها بود نرسند.

در پایان فصل گذشته لیگ برتر برخی از بازیکنان از پرسپولیس جدا شدند و به تیم‌های خارجی رفتند و این در حالی بود که پرسپولیس به خاطر اشتباه مدیران سابق از دو پنجره نقل و انتقالات محروم بود و نمی‌توانست بازیکن بگیرد این موضوع باعث شد تا بازیکنانی که فصل گذشته حتی در لیست 20 نفره پرسپولیس هم قرار نمی‌گرفتند به دلیل کمبود بازیکن در فینال لیگ قهرمانان آسیا به میدان بروند. این در شرایطی رقم خورد که به دلیل همین کمبود بازیکن خیلی از هواداران این تیم به دنبال باخت آبرومندانه به الدحیل قطر و کنار رفتن از لیگ قهرمانان آسیا بودند، اما برانکو و بازیکنانش با کنار زدن تیم‌های قدرتمندی مثل السد قطر، الجزیره امارات و الدحیل موفق شد به فینال لیگ قهرمانان آسیا برود.

البته از عملکرد برخی بازیکنان که می‌توانستند با تمدید قرارداد با پرسپولیس در چالش وفاداری سربلند باشند نمی توان بی‌تفاوت گذشت چرا که آنها با جدایی از جمع سرخ‌پوشان عملاً دست برانکو را در پوست گردو گذاشتند و باعث شدند پرسپولیس نتواند در آسیا افتخارآفرینی کند. جدایی صادق محرمی، فرشاد احمدزاده، وحید امیری و مهدی طارمی کار پرسپولیس  و برانکو را سخت‌تر از هر زمان دیگری کرد.

در این بین از نقش وحید امیری هم نباید بی‌تفاوت گذشت. او از جمله بازیکنان مورد علاقه برانکو در تیم پرسپولیس بود اما وقتی قراردادش با پرسپولیس تمام شد کار را برای برانکو و این تیم سخت کرد. او که هر روز در مصاحبه‌های خود از امروز و فردا برای تمدید قرارداد با پرسپولیس صحبت می‌کرد در نهایت بدون تمدید قرارداد از جمع سرخ‌ها جدا شد و به فوتبال ترکیه رفت تا نه تنها خودش در این تیم نماند بلکه اجازه ماندن سایر بازیکنان را در این تیم نداد؛ مسئولان پرسپولیس به خیال اینکه امیری در پرسپولیس می‌ماند با فرشاد احمدزاده تمدید نکردند و وقتی احمدزاده راهی لیگ لهستان شد امیری هم با پرسپولیس تمدید نکرد تا بعد از وعده‌های هر روزه خود به مدیران پرسپولیس، لژیونر شدن را انتخاب کند. موضوع امیری شاید یک تلنگر برای مدیران فعلی پرسپولیس باشد که تمدید قرارداد با بازیکنان موثر تیم را به روزهای آخر نکشانند. همین حالا بحث تمدید قرارداد با بشار رسن موضوع روز است اما با وجود پیشنهادهایی که به این بازیکن رسیده اما هنوز تمدید قرارداد رسمی با رسن انجام نشده است.

موضوع دیگری که باید به ‌آن پرداخت بحث مدیران سابق تیم پرسپولیس است. آنها با اهمال و کم کاری‌هایی که انجام دادند و دروغ‌هایی که به فیفا گفتند باعث شدند تا پنجره نقل و انتقالات پرسپولیس برای دو پنجره بسته شود. در این بین مشخص نیست چرا وزارت ورزش و جوانان به عنوان متولی باشگاه پرسپولیس از مدیران سابق پاسخی برای این سو مدیریت نخواستند. هر چند که برخی از اعضای هیات مدیره این باشگاه هم در این بین نقش خود را به درستی ایفا نکردند. به طور مثال ابوالفضل روغنی یکی از اعضای هیات مدیره پرسپولیس در جدیدترین مصاحبه‌اش از مدیران سابق انتقاد کرده و خواستار عذرخواهی آنها شده است. این سوال اما پیش می‌آید که همین فرد مگر در زمان مدیران سابق عضو هیات مدیره پرسپولیس نبود؟! چرا همان زمان که به گفته خودش مدیران سابق تخلف کردند از آنها انتقاد نکرد یا اشتباهات این مدیران را به رسانه‌ها نکشاند؟ اگر علی‌اکبر طاهری تخلف کرده پس نقش هیات مدیره در این میان چه بوده است؟ آیا طاهری به تنهایی تصمیم گیرنده در پرسپولیس بوده؟ اگر به تنهایی تصمیم می‌گرفته پس نقش هیات مدیره چه بوده و اگر تصمیم به صورت جمعی بوده چرا اعضای هیات مدیره خودشان را در این اشتباهات نمی‌بینند؟! 

مورد دیگر برای موفقیت یک تیم ثبات مسائل مالی است. وقتی تیمی مثل کاشیما آنتلرز قهرمان آسیا می‌شود همه چیز در زمین بازی رقم نمی خورد. این تیم اسپانسرهای قدرتمندی دارد که با حمایت مالی از این باشگاه باعث موفقیت این تیم در آسیا می‌شود اما در فوتبال ایران می‌بینیم که بعد از سال‌ها هنوز معضل مالی گریبان تیم‌های زیادی را می‌گیرد. در عکس زیر اسپانسرهای تیم کاشیما را می‌بینید و خیلی راحت می‌توان به تفاوت مالی این باشگاه با پرسپولیس پی برد.

هر چه که بود دیگر لیگ قهرمانان آسیا با همه مشکلاتی که داشت برای پرسپولیس تمام شد و حالا برانکو و تیمش خودشان را آماده ادامه مسابقات لیگ برتر و جام حذفی می‌کنند. در این شرایط باید بهترین تصمیمات گرفته شود تا تیم پرسپولیس بتواند موفقیت‌های چند فصل اخیرش را تکرار کند.