به گزارش پارس نیوز، عملکرد مدافعان پرسپولیس در دیدار رفت فینال لیگ قهرمانان آسیا کاملا با هم متفاوت بود. انصاری بیشتر زمان مسابقه، در جریان بازی ناپیدا بود. محمد انصاری نسبت به بقیه مدافعان این تیم از همه کمتر دوئل برنده شد، هیچ نبرد هوایی هم نبرد، در زمین حریف هم فقط ۲۳ درصد از پاس‌هایش سالم بود و به مقصد رسید. آمارهایی ناامیدکننده که از یکی از مطمئن‌ترین مدافعان چند فصل اخیر پرسپولیس ثبت شده است. عملکرد همه مدافعان پرسپولیس اما به این شکل نبوده است. شجاع خلیل‌زاده در همین مسابقه یکی از بهترین عملکردهایش را به نمایش گذاشت. شجاع در این بازی به اندازه مجموع سه مدافع دیگر تیم یعنی  سیدجلال و انصاری و مصلح پاس بازیکنان حریف را قطع کرد. او با اختلاف چشمگیری بیشترین نبرد موفق را داشت. همچنین ۴ برابر سیدجلال و ۲ برابر محمد انصاری از حریف توپ گرفت. شجاع با تکلی کم‌نظیر، یک شوت مهاجم کاشیما را هم در موقعیتی عالی بلاک کرد و دروازه پرسپولیس را در دقیقه ۳۰ نجات داد.

عملکرد فوق‌العاده شجاع حریف را وادار به عوض کردن کانال حملاتش کرد. کاشیما که در بازی دور رفت مقابل سوون سامسونگ۴۴ درصد حملاتش را از سمت چپ پایه‌ریزی کرده بود، در بازی با پرسپولیس مجبور شد ۴۸ درصد حملات را از سمت راست و فقط ۳۸درصد از سمت چپ پرسپولیس حمله کند.

شایان مصلح دفاعی که تا قبل از مصدومیت ماهینی، نیمکت‌نشین پرسپولیس بود هم نتوانست مقابل این فشارها ایستادگی کند و هر دو گل کاشیما از منطقه تحت پوشش او به ثمر رسید. مصلح در این مسابقه هیچ توپی از حریف نگرفت و عملکرد متوسطی داشت. البته عملکرد عالی شجاع در سمت راست باعث شد که فشار مضاعفی به مصلح وارد شود.

مقایسه عملکرد ۴ دفاع پرسپولیس در بازی با کاشیما