به گزارش پارس نیوز، 

مریم آزمون سرمربی تیم ملی فوتبال بانوان درباره سفر تیم ملی به مسابقات انتخابی  المپیک 2020 توکیو و همگروهی با تیم های لبنان و تایلند اظهار کرد: ما از 13 تا 22 آبان ماه در تایلند مسابقات انتخابی المپیک را پیش رو داریم و با لبنان وهنگ هنگ همگروه هستیم و تایلند میزبان این مسابقات است. به امید خدا با برنامه ریزی ها و اردوهایی که در این 8 ماه داشتیم و تلاش بی وقفه بازیکنان و کادر فنی و حمایت های مسئولان و وزارت ورزش بتوانیم در این مسابقات نتایج خوبی بدست آوریم و برای اولین بار بتوانیم به المپیک صعود کنیم و کار سختی پیش رو داریم.به هر حال ناامید نیستیم و همه بازیکنان هم قسم شدند که بعد از سال ها بتوانیم به المپیک راه یابیم. 

او درباره اینکه مسئولان فوتبال با وجود امکانات کم هدفشان این است که تیم ملی بانوان به المپیک راه یابد، گفت: ما باید هدفهای والا  را در نظر بگیریم تا به تدریج بتوانیم به آن هدفها برسیم. شرکت در مسابقات انتخابی جزء بلاترین اهداف ماست  است و بعد از آن با همین تیم بتوانیم حضور قدرتمندی در جام ملتهای آسیا داشته باشیم و در مسابقات انتخابی جام جهانی هم شرکت کنیم. استارت کار زده شده است و نگاه ها به تیم های ملی فوتبال بانوان تغییر کرده است و رده های ملی 16 و 18 سال از گروه های خود بالا آمدند و  شروع خوبی داشتییم. چشم انداز ما حضور در المپیک و بازی های جام ملتهای آسیاست که برای چند سال آینده سرمایه گذاری کردیم تا به اهداف خود برسیم. 

آزمون درباره قضاوت گلاره ناظمی در فینال جوانان و آیا بازیکنی در تیم ملی بانوان هست تا در برابر قدرتهای جهان همانند چین و کره جنوبی بدرخشد، گفت:  قدرت های فوتبال دنیا در آسیا هستند و علاوه بر این چین و استرالیا  سال ها قدرت اول دنیا هستند و کار سختی پیش رو داریم. بازیکنان خوب و مستعدی داریم و نیاز داریم که در مسابقات جهانی حضور یابیم تا بازیکنان ما به آن درجه و اعتبار برسند. همانطور که خانم ناظمی توانست در فینال المپیک سوت بزند، استعدادهای خوبی در ایران داریم که اگر توجه به آنها شود و در تورنمت های مختلف حضور یابند به طور حتم به تدریج می توانند خودشان را بالا بکشند. به هر حال همانطور که فوتسال ما در آسیا توانست حرف اول را بزند این اتفاق در آینده برای فوتبالمان رخ می دهد.


انتهای پیام/