به گزارش پارس نیوز، سایت کمیته بین المللی پارالمپیک (IPC) اسامی 5 نامزد کسب عنوان بهترین ورزشکار معلول ماه اکتبر جهان را اعلام کرد که در میان آنها نام هیچ یک از مدال آوران کشورمان در رقابت های پارالمپیک آسیایی 2018 اندونزی به چشم نمی خورد. 
با توجه به درخشش سیامند رحمان وزنه بردار شایسته دسته بعلاوه 107 کیلوگرم کشورمان در بازی های پاراآسیایی اندونزی و رکوردشکنی او و همچنین درخشش شاهین ایزدیار در این مسابقات که 6 مدال طلا و یک نقره کسب کرد، انتظار می رفت نام آنها در میان نامزدهای بهترین ورزشکار ماه اکتبر گنجانده شود، اما در کمال ناباوری این اتفاق رخ نداد. هرچند که در انتخاب نامزدهای ماه اکتبر نگاه ویژه ای به مسابقات اندونزی شده بود.
5 نامزد بهترین ورزشکار ماه اکتبر کمیته بین المللی پارالمپیک به شرح زیر است:
1/ سودنومپیلیه انخبایار از مغلولستان؛ وزنه بردار دسته 107 کیلوگرم که با برداشتن وزنه 244 کیلوگرمی در بازی های پاراآسیایی اندونزی رکوردشکنی کرد.
2/آمیلووا فوتیماخون از ازبکستان؛ دختر 19 ساله ای که در رشته شنا در بازی های آسیایی 7 مدال (4 طلا) کسب کرد و 2 رکورد جهانی به ثبت رساند.
3/ تیم ملی گلبال زنان ژاپن که با برتری بر چین فاتح مسابقات پاراآسیایی شدند.
4/ دنیل رومنچاک از آمریکا؛قهرمان مسابقات ماراتن شیاگو
5/کیم هیون اووک تنیس باز کره جنوبی؛ این ورزشکار 22 ساله در مسابقات تنیس روی میز که برای اولین بار به عنوان قهرمانی جهان دست یافت.
گفتنی است،پیش از این ساره جوانمردی بانوی تیرانداز کشورمان در ماه مه و مررتضی مهرزاد در ماه جولای به عنوان بهترین ورزشکاران ماه انتخاب شده بودند.