به گزارش پارس نیوز، موسی کوناته، مهاجم سنگالی تیم آمیا به دلیل مصدومیت تا چندین هفته باید تحت درمان باشد و سامان قدوس یکی از بازیکنانی است که می‌تواند جای خالی این مهاجم 21 ساله را پر کند.

سایت 11 آمینوای فرانسه در این رابطه می‌نویسد: سامان قدوس یک بازیکن استثنایی است که توانمندی لازم برای تطبیق‌پذیری در هر شرایطی را دارد. موسی کوناته برای نخستین‌بار در بازی برابر استراسبورگ نیمکت‌نشین بود و سامان قدوس اولویت خود را برای برای بازی در جناح چپ حمله نشان داد. کریستوف پلیسیه (سرمربی) نیز گفته بود که به دنبال استفاده از تطبیق‌پذیری و تمامی توانمندی‌های سامان قدوس است . مهاجمی که قابلیت تکامل با حمایت مهاجم کناری یا مرکزی را دارد. البته دستان پلیسیه در خط حمله برای ارسال توپ‌های هوایی تا حدودی بسته است و روی بازی زمینی تاکید خواهد کرد.

این رسانه فرانسوی سپس با اشاره به نقاط ضعف‌وقوت سامان قدوس نوشت: آگاهی بالای بازی، تطبیق‌پذیری در هر شرایطی و شم گلزنی از جمله نقاط قوت سامان قدوس هستند. نقاط ضعف او نیز شامل ارتباط زبانی ضعیف با سایر بازیکنان و ضعف بازی به تنهایی در خط حمله می‌شوند. با توجه به این فاکتورها سامان قدوس نمی‌تواند جایگزین مناسبی برای پرکردن جای خالی موسی کوناته باشد. مدت‌زمان زیادی طول کشید تا سامان قدوس سبک بازی خود را در تیم آمیا بسازد و تردیدهای برای استفاده از او به عنوان تک‌مهاجم با وجود دارد. هر چند او با به ثمر رساندن 3 گل بهترین مهاجم تیمش است.