به گزارش پارس نیوز، سایت the asahi shimbun ژاپن به بهانه دیدار 2 تیم فوتبال پرسپولیس ایران و کاشیما آنتلرز ژاپن گزارشی در مورد این بازی منتشر کرده است. در این گزارش، سید جلال حسینی به عنوان بازیکن کلیدی و تاثیر گذار تیم پرسپولیس معرفی شده است. 

تیم پرسپولیس متکی به کاپیتانش است

تیم فوتبال کاشیما آنتلرز ژاپن، در بازی برگشت نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا مقابل سوون سامسونگ کره جنوبی توانست با گلزنی سرجسو آنتونیو جونیور برزیلی، این تیم کره ای را متوقف کند و صعود به فینال لیگ قهرمانان آسیا را در ورزشگاه سوون ورلدکاپ کره جشن بگیرد.

موفق ترین باشگاه کشور ژاپن قصد دارد قهرمانی لیگ قهرمانان آسیا را به افتخارات خود اضافه کند. تیم فوتبال کاشیما آنتلرز از زمان آغاز جی لیگ ژاپن در سال 1993 تا الان توانسته 8 مرتبه عنوان قهرمانی این مسابقات را به خود اختصاص دهد تا از این لحاظ در کشور ژاپن رکورددار باشد.

تیم کاشیما آنتلرز روز شنبه در بازی رفت فینال لیگ قهرمانان آسیا مقابل تیم پرسپولیس ایران قرار خواهد گرفت. آنها برای رسیدن به این مرحله مسیر سختی را پشت سر گذاشته اند و با فوتبالی که به نمایش گذاشتند، انتظارات را از خودشان بالا برده اند.

تا به حال دو تیم از جی لیگ ژاپن توانسته اند عنوان قهرمانی لیگ قهرمانان آسیا را در شکل جدیدش از آن خود کنند. تیم فوتبال اوراواردز در سالهای 2007 و 20017 و تیم فوتبال گامبا اوساکا در سال 2008 توانسته اند قهرمان لیگ قهرمانان آسیا شوند.

بهترین نتیجه ای که تیم فوتبال کاشیما آنتلرز توانسته است در لیگ قهرمانان آسیا بدست آورد صعود به مرحله یک چهارم نهایی این مسابقات بوده است. جایی که با شکست 2 بر یک مقابل تیم فوتبال ادلاید یونایتد استرالیا از دور رقابت ها کنار رفتند. 

کاشیما برای صعود به فینال لیگ قهرمانان آسیا، در مرحله نیمه نهایی مقابل تیم سوون سامسونگ کره توانست شکست 2 بر صفر را  در بازی رفت با برد 3 بر 2 عوض کند و در بازی برگشت نیز توانست باخت 3 بر یک به یک مساوی 3 بر 3 تغییر دهد تا در مجموع با نتیجه 6 بر 5 برنده این 2 دیدار باشد و به فینال این مسابقات راه پیدا کند.

"شوما دوی" هافبک تیم کاشیما آنتلرز گفت:  ما فقط مقابل تیم سوون سامسونگ کار سختی نداشتیم و در یکسال گذشته بازی های دشواری را پشت سر گذاشته ایم.

دوی در 2 بازی مقابل سوون سامسونگ در ترکیب ثابت کاشیما حضور داشت.

دوی گفت: مهم نیست که ما الان چه شرایطی داریم و مهم رسیدن به هدفی است که در ذهن داریم و آن چیزی جز قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا نیست.

در عین حال تیم پرسپولیس نیز هدفی جز کسب اولین عنوان قهرمانی خود در لیگ قهرمانان آسیا ندارد و در این مسیر به کاپیتان خود، سید جلال حسینی مدافع باتجربه خود متکی است. حسینی سابقه حضور با 4 تیم مختلف ایرانی را در لیگ قهرمانان آسیا دارد.

پرسپولیس در مرحله نیمه نهایی توانست در مجموع 2 بازی رفت و برگشت تیم السد قطر را با نتیجه 2 بر یک شکست دهد.

سید جلال حسینی در 36 سالگی توانسته است در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان مقابل تیم الجزیره موفق به گلزنی شود و همینطور در بازی برگشت تیم پرسپولیس مقابل الدحیل قطر توانست گل حساس اول تیمش را به ثمر برساند تا بازی 1 بر صفر باخته را با برد 3 بر 1 تغییر دهد.

تیم پرسپولیس متکی به کاپیتانش است

بازی برگشت 2 تیم پرسپولیس ایران و کاشیما آنتلرز ژاپن در مرحله فینال لیگ قهرمانان در تاریخ 10 نوامبر در استادیوم آزادی برگزار خواهد شد.