به گزارش پارس نیوز، 

حمید مطهری، مربی تیم فوتبال پیکان تهران، درباره آخرین وضعیت این تیم در آستانه دیدار با تراکتورسازی گفت: با توجه به اینکه پیش از بازی با ذوب آهن از آخرین دیدار لیگ برتری ما مقابل سپیدرود حدود یک ماه می گذشت سعی کردیم در این مدت تیممان را بالانس نگه داریم و به همین دلیل با انجام دادن یک دیدار تدارکاتی مقابل سپاهان در اصفهان، تیم پیکان را در شرایط بازی نگه داشتیم اما می دانید که تعطیلات لیگ برتر تا حدی کیفیت تیم ها را کاهش می دهد. پیکان در بازی با ذوب آهن کیفیت قبلی اش را نداشت اما خارج از خانه کسب یک امتیاز مقابل حریفی که از لحاظ  در اختیار داشتن بازیکن تاثیرگذار وضعیت خوبی دارد، خیلی هم خوب است. سعی داریم در بازی با تراکتورسازی ضمن ارائه کیفیتی خوب به پیروزی برسیم.

او ادامه داد: هرچند تراکتور یکی از پرمهره ترین تیم های ایران است اما کسب 3 امتیاز این بازی برای ما بسیار حائز اهمیت است چراکه شرایط 2 تیم در جدول لیگ با هم برابر است و در صورت پیروزی مقابل تراکتور وضعیتمان در جمع تیم های بالانشین جدول بهتر می شود.

مطهری درباره برنامه های کادرفنی پیکان برای جانشینی مهدی شیری  که قرار است در نیم فصل لیگ برتر به پرسپولیس برود، گفت: در سه سالی که در پیکان حضور داریم هر سال تیم های بزرگ بازیکنان تاثیرگذار پیکان را به ویژه در بخش تهاجمی جذب کرده اند. به همین دلیل راهکارهای مناسبی برای جایگزینی نفرات جدا شده تیم داریم. همیشه بازیکنان جوان خوبی در اختیار داشته ایم که می توانند جای خالی نفراتی که از پیکان رفته اند پر کنند اما بازی دادن به جوان ها تبعات خودش را دارد.  با این وجو چاره دیگری نداریم و با همین جوان ها باید کار را جلو ببریم. ضمن اینکه علی حمودی هم در پست دفاع راست پیکان خوب کار کرده است.

او درباره تاثیر تعطیلات متوالی  لیگ برتر روی کیفیت بازی های این رقابت ها تصریح کرد: همه جوره دوست داریم به تیم ملی کمک شود اما در نهایت می دانیم این تعطیلی ها به کیفیت لیگ ضربه می زند. سه بازی متوالی خود را با پیروزی پشت سر گذاشتیم اما ناگهان تیممان یک ماه به میدان نرفت. وقفه در طول برگزاری رقابت ها تمام تیم ها را از شرایط بازی دور می کند که این چیز خوبی نیست. در این وضعیت کادرفنی تیم ها برای بالانس نگه داشتن تیم ها کار سختی دارند. هرچند باید فکر منافع لیگ هم باشیم.

مربی تیم پیکان تهران درباره قدرت این تیم در خط دفاع و مشکلاتی که به نظر می رسد در بخش تهاجمی وجود دارد، بیان کرد: باید دید داشته ها و تاکتیک هایی که پیکان در بازی هایش استفاده می کند چیست. کاری که ما در فاز دفاعی از مهاجمانمان می خواهیم، وظیفه بسیار سنگینی است که بچه هایمان به نحو احسن انجام می دهند تا سازمان دفاعی قوی ای داشته باشیم و شکل دفاعی مان بهتر شود. پیکان دومین خط دفاع لیگ را در اختیار دارد و برای اینکه بهترین خط دفاعی را داشته باشید باید در برخی آیتم ها تاوان دهید.

او افزود: از مهاجمان تیممان هم بسیار راضی هستیم. محمد قاضی به واقع زحمت می کشد و هر زمان هم از عیسی آل کثیر استفاده کردیم تاثیرگذار بوده است. فراز امامعلی در این فصل عالی کار کرده است و تمام مهاجمانمان در خدمت تیم هستند. پیکان به بازیکن متکی نیست چراکه تیم تاکتیک محوری است و هر بازیکنی بتواند در قابل تیمی قرار بگیرد بازی می کند. یکی از اهداف مهم کادرفنی پیکان، سازمان دفاعی قوی است و در این بخش کار می کنیم.

انتهای پیام/