به گزارش پارس نیوز، محسن بیرانوند عضو کمیته آموزش و مربیان فدراسیون جهانی وزنه برداری (IWF) امروز در جلسه این کمیته شرکت می کند. در این نشست که بین اعضای این کمیته و مربیان سراسر دنیا برگزار می شود، وی قصد دارد پیشنهاد انتخاب مربی برتر جهان را جهت بررسی و تصویب نهایی کمیته آموزش و مربیان، ارائه دهد.

بیرانوند به تشریح این طرح پرداخت و گفت: سالیانه از طریق سایت فدراسیون جهانی با نظرسنجی، برترین وزنه بردار سال انتخاب می شود. طرح انتخاب برترین مربی آقایان و بانوان نیز به مربیان سراسر دنیا این انگیزه را می دهد تا به بهترین شکل به دنبال پیشرفت این رشته باشند.

وی ادامه داد: انتخاب برترین مربی سال دنیا، ارج نهادن به جایگاه رفیع مربیان خواهد بود. برای اهمیت دادن به این قشر زحمتکش، مربیانی که بدون رفتار ناجوانمردانه و عدم استفاده از دوپینگ با ورزشکاران بسیار با اخلاق و با کیفیت به مقام های بالای مسابقات جهانی دست پیدا می کنند، به عنوان برترین مربی خانم و آقا انتخاب خواهند شد.

بیرانوند تاکید کرد: تا به امروز طرحی در این خصوص به فدراسیون جهانی ارائه نشده و هدف من از پیشنهاد این طرح احترام به جایگاه مربیان سراسر دنیا است. برهمین اساس مربیان درمی یابند که عملکردشان دیده می شود و با انگیزه بیشتری به فعالیت می پردازند.

عضو کمیته آموزش و مربیان فدراسیون جهانی در خصوص شاخص های ارزیابی این طرح اضافه کرد: این کار نیاز به کارشناسی فراوان دارد. شاخص های ارزیابی برای انتخاب برترین مربی زن و مرد شامل کسب امتیاز و مدال در مسابقات قاره ای و جهانی، رتبه تیمی، چاپ و نشر مقالات و کتب علوم وزنه برداری، آنتی دوپینگ و شرکت در کلاس های سالیانه دانش افزایی فدراسیون جهانی است. عدم تست دوپینگ ورزشکار امتیاز دارد. مربی که تست شاگردش مثبت اعلام شود به مدت دو سال از انتخاب کنار گذاشته خواهد شد.    

وی تصریح کرد: تیم های رده های سنی ایران که در مسابقات بهترین نتیجه را می گیرند، با شاخص های ارزیابی که در این طرح وجود دارد، به طور حتم در راس انتخاب جای خواهند گرفت.

بیرانوند اظهار داشت: پپیشنهاد پژوهشی این طرح را ترجمه و به فدراسیون جهانی و تمامی اعضای کمیته آموزش و مربیان ارسال کرده ام که برخی از اعضا استقبال کردند. امیدوارم از این طرح به خوبی دفاع کنم و نظر مثبت اعضا و تاماش آیان رئیس فدراسیون جهانی را به دست آورم.