به گزارش پارس نیوز، 

مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی جهان در اوزان 77، 97 و 130 امروز (شنبه)در شهر بوداپست مجارستان آغاز شد که هر 2 نماینده کشورمان از دور این رقابت ها کنار رفتند.

 بر این اساس در وزن 97 کیلوگرم مهدی علیاری پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه 4 بر یک برابر سلیمان دمیرجی از ترکیه پیروز شد و به دور بعد رسید.وی در دور سوم مقابل موسی اولویف دارنده مدال نقره جهان از روسیه 4 بر یک مغلوب شد اما فرنگی کار روس دست به کار بزرگی زد و در نیمه نهایی آرتور الکسانیان قهرمان جهان و المپیک از ارمنستان را مغلوب کرد و ضمن رسیدن به دیدارپایانی باعث شد تا علیاری بتواند در گروه شانس مجدد برای کسب مدال برنز به کار خود ادامه دهد.علیاری در صورت رسیدن به دیدار رده بندی باید با الکسانیان کشتی بگیرد..در این وزن موسی اولوئف از روسیه و کیریل میلوف بلغارستانی راهی دیدار فینال شدند.

در وزن 77 کیلوگرم پژمان پشتام پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه 4 بر 3 مقابل دیمیتری پیشکوف از اوکراین مغلوب شد که با توجه به شکست فرنگی کار اوکراینی در دور بعد پشتام نیز وداعی زودهنگام با رقابت های جهانی داشت.الکساندر چخیرکین روس و  تاماس لورینچ از مجارستان به دیدار نهایی این وزن رسیدند.

در وزن 130 کیلوگرم شهاب قوره جیلی در دور نخست با نتیجه 2 بر یک مقابل زویادی پاتاریدزه دارنده مدال نقره زیر 23 سال جهان از گرجستان مغلوب شد و با توجه به شکست کشتی گیر گرج در دور بعد قوره جیلی از دور رقابت ها کنار رفت.در این وزن سرگئی سمنوف از روسیه برای کسب مدال طلا به مصاف  آدام کان  از آمریکا خواهد رفت.

در رقابت های 7 وزن برگزار شده سعید عبدولی به مقام پنجم وزن 82 کیلوگرم رسید و مسلم نادری خادم،مهرداد مردانی،محسن حاجی پور،محمد رضا گرایی،محمد علی گرایی و حسین نوری به ترتیب در اوزان 55، 60، 63، 67 ،72 و 87 از دور رقابت ها کنار رفتند.


انتهای پیام/