به گزارش پارس نیوز، بارسلونا یک‌شنبه‌ شب در هفته‌ دهم لالیگا به مصاف رئال مادرید می‌رود. این نخستین ال کلاسیکو پس از ۳۹۷۵ روز است که کریستیانو رونالدو و لیونل مسی حضور ندارند. بزرگ‌ترین دوئل فوتبال اسپانیا بدون ستاره‌های پرتغالی و آرژانتینی برگزار خواهد شد. نبود این دو بازیکن  ال کلاسیکو را تحت تاثیر قرار خواهد داد. این موضوع در آمار مشخص است. در حضور این دو بازیکن دیدارهای رئال مادرید و بارسلونا در قرن ۲۱ پر گل تمام شده است و در نبودشان تماشاگران شاهد گل‌های کمتری بودند.

از سال ۲۰۰۰ تا به امروز  ۳۷ ال کلاسیکو برگزار شده است که در آن مسی، رونالدو یا هر دو حضور داشتند و فستیوال گل به راه انداختند. در مجموع ۱۳۰ گل به ثمر رسیده است. یعنی میانگین ۳.۵۱ گل در هر ال کلاسیکو به ثبت رسیده است. در نبودن آنها تنها ۱۵ گل به ثمر رسیده است یعنی میانگین ۲.۴۶ گل.

مسی در ۶۵ درصد گل‌های تیمش تاثیرگذار بوده است و در این فصل در پاس گل در صدر قرار دارد. او با به ثمر رساندن هفت گل دومین بازیکن برتر لالیگا در این زمینه  محسوب می‌شود. مهاجم آرژانتینی در طول دوران ورزشی‌اش ۲۶ بار دروازه‌ رئال مادرید را باز کرده است. رونالدو فصل گذشته توانست دروازه بارسلونا را باز کند. او در مجموع ۱۸ بار دروازه آبی‌ اناری‌ها را باز کرده است که ۱۳ گلش در نوکمپ به ثمر رسیده است. با این حال  کاتالانی‌ها می‌توانند فردا شب با خیال راحت بازی تیم‌شان را دنبال کنند چون دیگر رونالدو برای مادرید بازی نمی‌کند.

ال کلاسیکوی بدون مسی و رونالدو یک ال کلاسیکوی متفاوت خواهد بود.