به گزارش پارس نیوز، در این گزارش به انتظار قاره‌های آسیا و آفریقا برای شناسایی قهرمانان مسابقات باشگاهی در پایان سال اشاره شده و آمده است: چهار تیم در دو فینال به دنبال کسب عنوان قهرمانی و رسیدن به جام باشگاه‌های جهان خواهند بود.

در قاره آفریقا الاهلی مصر که سابقه حضور در جام باشگاه‌های جهان را در سال 2013 داشته برابر الترجی تونس قرار می‌گیرد تا قهرمان آفریقا در این بازی مشخص و یکی از نمایندگان دو کشور در امارات حاضر شود.

در آسیا پرسپولیس ایران و کاشیما انتلرز ژاپن که برای اولین بار به فینال لیگ قهرمانان آسیا رسیده‌اند برای کسب عنوان قهرمانی و البته حضور در جام باشگاه‌های جهان رقابت می‌کنند. نمایندگان فوتبال آسیا به دنبال بلیت جام باشگاههای جهان و رویارویی با قهرمانان قدرتمند قاره‌های دیگر خواهند بود.

در ادامه گزارش البیان آمده است: هر 4 تیم از قدرت‌های پرآوازه و محبوب آفریقا و آسیا محسوب می‌شوند که در صورت صعود به این مسابقات تماشاگران زیادی به همراه خود خواهند داشت و موجب جذابیت بیشتر این بازی‌ها می‌شوند.

مسابقات فوتبال جام باشگاه‌های جهان 2018 آذر ماه سال جاری با حضور رئال مادرید اسپانیا، قهرمانان دیگر قاره‌ها و همچنین نماینده کشور میزبان در دو شهر ابوظبی و العین امارات برگزار می‌شود. قهرمان آسیا در نخستین بازی این رقابت‌ها برابر قهرمان منطقه کونکاکاف قرار می‌گیرد و در صورت برتری به مصاف رئال مادرید می‌رود. قهرمان آفریقا نیز با برنده مسابقه العین امارات و نماینده نیوزلند بازی می‌کند.