به گزارش پارس نیوز، بدون احتساب دیدار تیم های پرسپولیس و سایپا، لیگ برتر از هفته دهم عبور کرد و ۱۶ تیم حاضر در این مسابقات کم و بیش جایگاه خود را در این مسابقات شناخته‌اند.

تیم پدیده با یحیی گل‌محمدی همچنان بازیهای خود را پیروز می شود تا با ۲۳ امتیاز بالاتر از سپاهان، پرسپولیس و سایر تیم‌ها در صدر جدول حضور داشته باشد و در نقطه مقابل این تیم نیز سپیدرودی حضور دارد که با علی کریمی همچنان در انتهای جدول است.

اگر جدول لیگ برتر را به تفکیک بازیهای خانگی و خارج از خانه بررسی کنیم، به نکات عجیبی می رسیم. از جمله این که تیم استقلال در بازیهای خانگی‌اش عملکردی ضعیف داشته و ضعف این تیم در بازیهای خانگی به حدی است که در جدول دیدارهای خانگی در رده یازدهم قرار می‌گیرد.

آبی پوشان در خانه خود ۵ بار به میدان رفته‌اند که حاصل آن تنها یک پیروزی (برابر تراکتورسازی)، ۳ مساوی و یک شکست (مقابل سپاهان) است. شاگردان شفر در این ۵ بازی ۳ گل زده و یک گل خورده‌اند. آنها تنها ۶ امتیاز در دیدارهای خانگی گرفته‌اند که از این نظر تنها از ذوب آهن، نفت مسجد سلیمان و سپیدرود عملکرد بهتری دارند.

البته آبی پوشان از نظر امتیازی در بازیهای خانگی توانسته‌اند به اندازه صنعت نفت و ماشین سازی امتیاز بگیرند اما به لطف تفاضل گل بهتر نسبت به این دو تیم در جدول بازیهای خانگی بالاتر از آنها و در رده یازدهم قرار می‌گیرند. 

عملکرد آبی پوشان در دیدارهای خارج از خانه به مراتب بهتر از دیدارهای خانگی است. آنها در ۵ بازی خارج از خانه ۲ بار پیروز شده‌اند، ۲ بار مساوی کرده و یکبار هم شکست خورده‌اند. شاگردان کی‌روش خارج از خانه ۶ گل زده و ۵ گل خورده دارند و توانسته‌اند ۸ امتیاز به دست آورند تا در جدول فرضی دیدارهای خارج از خانه بعد از سپاهان و پدیده در جایگاه سوم قرار داشته باشند.