به گزارش پارس نیوز، 

پس از صعود تیم پرسپولیس ایران به فینال لیگ قهرمانان آسیا، برخی از کارشناسان و منتقدان، معتقدند سرمربی تیم ملی فوتبال از فینالیست شدن پرسپولیس خوشحال نشده که این مسئله البته جای تعجب دارد چرا که در اینگونه موارد سرمربیان تیم ملی در هر کشور از موفقیت‌های باشگاهی به عنوان عامل انگیزشی در رقابت‌های ملی استفاده می‌کنند و این بحث که کارلوس کی روش از این پیروزی ناراحت است بیشتر شبیه دعوای خاله بازی بین بچه‌های ۵ ساله است. بر همین اساس نگاهی تحلیلی می‌کنیم بر انتقادات و صحبت‌های برخی کارشناس‌ها:

تحلیل های بچگانه در فوتبال حرفه ای/ آیا کی روش از فینالیست شدن پرسپولیس ناراحت است؟

۱ - گران بودن قرارداد فدراسیون فوتبال با کارلوس کی روش!

شکی نیست که کارلوس کی روش جزء برترین مربیان تاریخ فوتبال ایران محسوب می‌شود و همراه با کشورمان موفقیت‌های زیادی بدست آورده است. از درخشش مقابل اسپانیا، پرتغال، آرژانتین و مراکش تا تیم‌هایی آسیایی همانند کره جنوبی، ازبکستان و ... که آرزوی پیروزی مقابل یوز‌های کشورمان را دارند و به همین دلیل است که (طبق اعلام برخی رسانه‌های خارجی)، کی روش قراردادی یک میلیون و ۲۰۰ هزار دلاری دارد. (این رقم برای قبل از عقد قرارداد ۶ ماهه پیش از جام ملت‌های آسیا است.)

این رقم در حالی اعلام شده که برخی از مربیان خارجی و داخلی لیگ برتری هم حدود همین مبلغ را دریافت می‌کنند و رقم یک میلیون و ۲۰۰ هزار دلار در فوتبال ایران عجیب نیست.

تحلیل های بچگانه در فوتبال حرفه ای/ آیا کی روش از فینالیست شدن پرسپولیس ناراحت است؟

۲ - ناراحتی کی روش از صعود پرسپولیس به فینال آسیا؟!

پس از صعود تیم پرسپولیس ایران به فینال لیگ قهرمانان آسیا، برخی از کارشناسان و منتقدان کارلوس کی روش صحبت‌هایی مبنی بر ناراحتی کی روش از این اتفاق را بیان و به سرمربی پرتغالی تسلیت گفتند! شکی نیست برانکو و کی روش دچار اختلافاتی هستند، اما به طور قطع اگر کی روش بازیکنانش (علیرضا بیرانوند - احمد نوراللهی) را در فینال رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا ببیند، خوشحال‌تر است، زیرا تجربه بازیکنانش بیشتر می‌شود و باید از منتقدان سوال کرد که چرا کی روش از صعود پرسپولیس به فینال آسیا ناراحت می‌شود؟

۳ - ساختمان پک...

پس از درگیری حمید استیلی با مک درموت و کی روش در خصوص استفاده از ساختمان PEC، کی روش در گفتگو با خبرنگاران بیان کرد که لباسی که بر تن من است، ۴ جیب دارد. این جیب را برای این گذاشتم که وقتی به پک رفتم، آن را در جیبم بگذارم و با خودم ببرم. زمین تمرین را هم در جیب دیگر می‌گذارم. در این جیبم هم مقام‌ها و لباس‌ها را می‌گذارم، چون تصمیم دارم آن‌ها را به خانه ببرم و اجازه نمی‌دهم کسی از آن‌ها استفاده کند.

او افزود: ساختمان پک دلیل ساختش این بود که میراثی برای ملی پوشان و تیم‌های ملی باشد. این را می‌توانم بگویم که آقای پروین و شفر اینجا بودند. علی دایی هم بود. شخصا این امکانات را پیشنهاد دادم که باشگاه‌ها هم از آن استفاده کنند. این زمینی که ساخته شده زمین دوم است که فرصتی برای تیم‌های ملی است تا از آن استفاده کنند. این زمین بعد از زمین پژوهشگاه نفت زمین دوم محسوب می‌شود.

تحلیل های بچگانه در فوتبال حرفه ای/ آیا کی روش از فینالیست شدن پرسپولیس ناراحت است؟

گفتنی است، به طور قطع ساختمان پک (PEC) هم پس از خروج این مربی از ایران در کشورمان باقی خواهد ماند و تیم‌های ملی می‌توانند از آن استفاده کنند.

جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ امارات از دی ماه ۱۳۹۷ آغاز می‌شود و تیم ملی با هدایت کارلوس کی روش درصدد است تا پس از ۴۲ سال به قهرمانی برسد و اکنون بهتر است به جای انتقاد از تیم ملی حمایت کنیم و نقد‌ها را به پس از پایان مسابقات جا ملت‌ها موکول کنیم.


انتهای پیام/