به گزارش پارس نیوز، فدراسیون جهانی والیبال پس از نشست لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۱۹ در لوزان سوئیس میزبانان هفته‌های مختلف را معرفی کرد و همچنین قرعه کشی این رقابت‌ها نیز انجام شد و تیم‌ها حریفانشان را شناختند.

بر این اساس لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۱۹ از ۱۰ خرداد به میزبانی چین آغاز می‌شود و پس از پنج هفته رقابت‌ بین ۱۶ تیم حاضر در ۲۳ تیر با معرفی تیم قهرمان در آمریکا به اتمام می‌رسد. در لیگ ملت‌های ۲۰۱۹ تیم‌های برزیل، روسیه، آمریکا، صربستان، آرژانتین، ایتالیا، لهستان، فرانسه، ایران، چین، استرالیا، پرتغال، بلغارستان، کانادا ژاپن و آلمان حضور دارند که در این بین پرتغالی‌ها توانسته‌اند به تازگی به گروه A لیگ ملت‌ها راه یابند.

تیم ملی والیبال ایران هم بر اساس اعلام فدراسیون جهانی در هفته‌های سوم و چهارم میزبان خواهد بود که همین مسئله می‌تواند یکی از امتیازات ویژه برای والیبال ایران در لیگ ملت ها باشد. بنابر اعلام FIVB در هفته نخست که به میزبانی چین برگزار می‌شود تیم ملی والیبال ایران باید به مصاف میزبان، ایتالیا و آلمان خواهد رفت.

در هفته دوم در ژاپن والیبال ایران باید علاوه بر رویارویی با میزبان با برزیل و آرژانتین نیز دیدار خواهد کرد.

در هفته سوم و چهارم که به میزبانی ایران برگزار خواهد شد والیبالیست‌های ایران باید در هفته سوم با کانادا، لهستان و روسیه دیدار خواهد کرد و در هفته چهارم میزبان فرانسه، پرتغال و استرالیا خواهد بود.

در هفته پنجم و پایانی دور گروهی در بلغارستان شاگردان کولاکویچ به مصاف بلغارها می‌روند و سپس با صربستان و آمریکا دیدار خواهند کرد.

برنامه والیبال ایران در در لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۱۹ به ترتیب زیر است:

هفته اول از ۹ خرداد تا ۱۲ خرداد

میزبان: چین

تیم‌ها: چین، ایران، آلمان و ایتالیا

 

هفته دوم از ۱۷ خرداد تا ۱۹ خرداد

میزبان: ژاپن

تیم‌ها: ژاپن، ایران، برزیل و آرژانتین

 

هفته سوم از ۲۴ خرداد تا ۲۶ خرداد

میزبان: ایران

تیم‌ها: ایران، کانادا، لهستان و روسیه

 

هفته چهارم از ۳۱ خرداد تا ۲ تیر

میزبان: ایران

تیم‌ها: ایران، فرانسه، پرتغال و استرالیا

 

هفته پنجم از ۷ تیر تا ۹ تیر

میزبان: بلغارستان

تیم‌ها: بلغارستان، ایران، صربستان و آمریکا

 

مرحله نهایی لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۱۹ از ۱۹ تا ۲۳ تیر به میزبانی آمریکا برگزار خواهد شد.