به گزارش پارس نیوز، 

مسعود اشرفی دبیر کل کمیته ملی پارالمپیک بیان کرد: یازدهمین سال است که مراسم پارالمپیک برگزار می‌شود و امسال به دلیل اینکه کمیته ملی پارالمپیک و فدراسیون جانبازان و معلولین مشغول بازی‌های پارا آسیایی جاکارتا بود این مراسم کمی به عقب افتاد و روز آخر آن ۳۰ مهر ماه برگزار شد.

او ادامه داد: در هفته پارالمپیک برنامه‌های متنوعی برگزار شد و بیش از ۶۰ هزار نفر در رده‌های مختلف سنی در سراسر کشور وارد با ورزش همگانی و قهرمانی آشنا شدند. روز ملی پارالمپیک نقطه‌ای برای آشنایی جامعه و شروع ورزش در سطح ملی و قهرمانی است.

اشرفی عنوان کرد: موفقیت کاروان ورزشی ایران در بازی‌های پارا آسیایی جاکارتا در جامعه تاثیری زیادی داشت. قهرمانان ما قله‌های افتخار ما هستند و عملکرد خوب آن‌ها تغییر زیادی در دیدگاه جامعه دارد و باعث شده مسئولان به دنبال ایجاد فضایی مناسب با ظرفیت ورزشکاران باشند.

دبیر کل کمیته ملی پارالمپیک گفت: اکنون به نیمه راه مسیر پارالمپیک ۲۰۱۶ تا توکیو ۲۰۲۰ رسیدیم و هدف گذاری که برای موفقیت در پارالمپیک بعدی انجام شده در ۲۰ ماهی که در پیش داریم اجرایی خواهیم کرد تا شاهد نتایجی بهتر از پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو برای کاروان ورزشی ایران باشیم.


انتهای پیام/