به گزارش پارس نیوز، مرتضی فنونی‌ زاده در خصوص بازی برگشت نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا بین تیم‌های پرسپولیس و السد اظهارداشت: پرسپولیس فردا باید مثل بازی رفت جسورانه بازی کند تا موفق شود. شاگردان برانکو نباید به باد بازی رفت بخوابند بلکه باید هر چه در توان دارند به نمایش بگذارند.


وی افزود: درست است که تیم کمبود بازیکن دارد، ولی باید با این شرایط ساخت. السد بزرگترین مانع پرسپولیس برای قهرمانی در آسیا است و اگر سرخپوشان این تیم را شکست دهند مسیرشان برای قهرمانی راحت‌تر می‌شود. در مورد ربیع‌خواه هم که تازه از مصدومیت به تمرینات برگشته باید بگویم اگر او بازی نکند بهتر است، چون در شرایط مسابقه نیست و نمی‌شود ریسک کرد.


پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس تصریح کرد: به نظرم در بازی فردا اولویت پرسپولیس باید دفاع کردن و بعد ضدحمله باشد. اگر شاگردان برانکو مثل دیدار رفت بازی کنند قطعا نتیجه لازم را می‌گیرند. این بازی از فینال آسیا برای پرسپولیس مهم‌تر است و اولین اشتباه می‌تواند آخرین اشتباه آن‌ها باشد. به نظرم اگر پرسپولیس به فینال برسد کار راحت‌تری نسبت به بازی با السد دارد. تیم‌های شرق آسیا هرچند که فوتبالشان از ما بهتر است، اما همیشه ترسی در وجودشان برای رویارویی با ایرانی‌ها وجود دارد.


فنونی‌زاده در پایان در مورد شرایط تیم ملی فوتبال کشورمان هم خاطرنشان کرد: اگر می‌بینید که ایران در رده‌بندی قاره آسیا اول است به خاطر پیروزی‌های الکی کی‌روش و تیمش است. تیم ملی ایران اگر با تیم‌های بزرگ بازی می‌کرد و شکست می‌خورد الان اول آسیا نبود و تیمی مثل ژاپن که از هر لحاظی از ما بهتر است اول آسیا بود.