به گزارش پارس نیوز، بارسلونا شنبه شب در هفته‌ نهم لالیگا چهار بر دو سویا را شکست داد تا صدرنشین شود. ارنستو والورده گفت‌: بازی را خیلی خوب شروع کردیم. ۱۵ روز پیش در نخستین حمله والنسیا دروازه ما را باز کرد اما این بار ما این کار را برابر حریفمان انجام دادیم. گاهی اوقات شرایط متفاوت پیش می‌رود و به نفع‌تان تمام می‌شود. آسیب‌دیدگی مسی باعث شد تمرکزمان را از دست بدهیم. نمی‌دانستیم می‌تواند بهبود یابد یا نه. ما موقعیت‌های گلزنی داشتیم اما حریف نیز می‌توانست دروازه‌ ما را باز کند. خوشحال هستیم چون هفته‌ سختی را پیش رو داریم و ما با پیروزی آن را آغاز کردیم. همچنین دوباره به صدر جدول رده‌بندی باز گشتیم.

سرمربی بارسلونا در ادامه‌ اظهار کرد: آسیب‌دیدگی مسی شدید بود که نتوانست به بازی ادامه دهد. لوییس سوارس در بهترین سطح خود است. گاهی اوقات یک بازیکن می‌تواند گلزنی کند اما گاهی اوقات این اتفاق نمی افتد. سوارس همیشه کمک زیادی به تیم می‌کند.

سرمربی اسپانیایی در مورد گل‌های دریافتی گفت‌: سال گذشته گل‌های  کمی دریافت کردیم اما امسال با وجود این که ضربات زیادی به سمت دروازه‌مان زده نمی‌شود اما  حریفان ما گلزنی می‌کنند.

والورده در مورد هفته‌ سخت تیمش گفت‌: آن را خوب شروع کردیم. چهارشنبه باید برای صدرنشینی در لیگ قهرمانان اروپا به مصاف اینتر برویم و یکشنبه‌ ال کلاسیکو را پیش رو داریم. هفته‌ سختی است اما  آن را با پیروزی آغاز کردیم.