به گزارش پارس نیوز، 

توپ‌های لیگ برتر فوتسال در فصل جدید از همان هفته ابتدایی حاشیه ساز شد و بسیاری از مربیان و بازیکنان نسبت به کیفیت پایین آن اعتراض کردند. توپ‌هایی که از سوی فوتسالی‌ها، «شیطونک» لقب گرفته است و براساس ادعای مربیان و کارشناسان باعث پایین آمدن کیفیت مسابقات نیز شده و درصد خطای بازیکنان در جریان بازی‌ها را بالا برده است.

در این میان مسئولان کمیته فوتسال معتقدند این توپ‌ها که از سوی شرکت آل اشپورت تامین شده، اصل بوده و مربیان تیم ملی نیز پیش از شروع فصل، آن را تائید کرده‌اند. ادعایی که توسط مربیان تیم ملی تکذیب شد و علی صانعی اعلام کرد توپ‌هایی که تائید کرده با توپ هایی که در لیگ استفاده می‌شود، متفاوت است.

اما سوال اینجاست که چرا از توپ‌های اصل خریداری شده در لیگ استفاده نمی‌شود؟ براساس شنیده‌ها، توپ‌های اورجینال آل اشپورت در گمرک مانده و اجازه ترخیص به این محموله داده نمی‌شود. اما تعداد محدودی از توپ‌های اصل در اختیار تیم ملی قرار دارد و به گفته ملی پوشان شاغل در لیگ برتر، تفاوت بسیاری بین توپ‌های استفاده شده در تورنمنت تبریز با لیگ برتر وجود دارد.

در چنین شرایطی دبیر سازمان لیگ درواکنش به انتقادها گفته این توپ‌ها در آزمایشگاهی در فرانسه مورد تائید قرار گرفته اما هیچ سندی که نشان دهنده تائید توپ‌ها باشد، منتشر نشده است. همچنین به سازوکار انتخاب تامین کننده توپ های لیگ نیز انتقاداتی وارد است چرا که سود بالای فروش آن به سازمان لیگ، باعث می‌شود بسیاری از شرکت‌های وارد کننده و تولید کننده در رقابت با یکدیگر، قیمت پایینی را پیشنهاد دهند. این درحالی است که هیچ مناقصه‌ای برای انتخاب تامین کننده برگزار نشد