به گزارش پارس نیوز، 

مهران بهنام فر سرمربی تیم ملی کاراته پایه، بیان کرد: در این دوره از رقابت‌های المپیک جوانان ۲۰۶ کشور حضور داشتند و همیشه مسابقات المپیک برای رده‌های جوانان و بزرگسالان شرایط و سختی خود را دارد. این دوره از مسابقات اولین تجربه کاراته بود و خوشبختانه این تجربه با مدال آوری در این رقابت‌ها همراه بود.

او ادامه داد: در این دوره از مسابقات در هر وزن ۸ ورزشکار به واسطه اینکه قهرمان جهان یا قاره بودند و یا در رنکینگ نخست جهان قرار داشتند در مسابقات جوانان حاضر شدند و ملی پوشان ما هم توانستند با عملکرد خوب خود نخستین مدال‌های المپیک را برای کاراته ایران کسب کنند.

بهنام فر عنوان کرد: علیرضا فرجی در وزن خودش قهرمان آسیا و نفر سوم جهان است و برای کسب عنوان قهرمانی راهی المپیک شده بود، اما با زمانی که شکست خورد نتوانست از نظر روحی به شرایط مطلوب برگردد و در نتیجه از کسب مدال باز ماند.

او تصریح کرد: نباید ورزشکار را به دلیل باخت تخریب کرد. من به شاگردانم احترام می‌گذارم و مطمئن هستم که در آینده برای کاراته ایران باز هم افتخار آفرینی می‌کنند و خوشحالم که نوید محمدی هم با وجود اینکه حریفان سرسختی داشت، اما توانست مدال طلای المپیک را کسب کند.

سرمربی تیم ملی کاراته پایه در پایان گفت: شاگردان من با وجود اینکه سن کمی دارند به مدت ۸ ماه در اردو حاضر شدند و دوری از خانواده و تحصیل را تحمل کردند و توانستیم با کسب مدال طلا با دست پر برگردیم. و در نهایت از مسئولان فدراسیون و تمام کسانی که تیم ما را حمایت کردند تشکر می‌کنم و امیدوارم این روند حمایت از تیم ملی پایه باز هم ادامه داشته باشد.

انتهای پیام/