به گزارش پارس نیوز، بارسلونا امشب (شنبه) در هفته‌ نهم لالیگا به مصاف سویا می‌رود. سویا که در روزهای خوب خود به سر می‌برد، نمی‌خواهد اجازه گلزنی به لیونل مسی بدهد. این تیم دلیل آشکاری برای نگرانی دارد چون ستاره آرژانتینی بهترین مشتری این تیم محسوب می‌شود. مهاجم بارسلونا در ۳۴ بازی رسمی خود مقابل سویا ۳۱ گل به ثمر رسانده است. پس از این تیم اتلتیکو مادرید بیشترین آسیب را برابر این بازیکن دیده است. مسی ۲۸  بار  دروازه‌ روخی بلانکو را باز کرده است. بهترین رکورد بعدی بازیکن بارسلونا برابر رئال مادرید است. او  ۲۶ گل مقابل حریف قدیمی آبی‌ اناری‌ها به ثمر رسانده است.

مسی در اغلب دیدارهایش مقابل سویا گلزنی کرده است. او در ۲۰ بازی دروازه تیم اندلسی را باز کرده است. بارسلونا ۲۵ دیدار را با پیروزی پشت سر گذاشته و تنها چهار شکست را تجربه کرده است. یازده سال می‌شود که تیم سویا مقابل آبی‌ اناری‌ها سه امتیاز کامل را در لالیگا کسب نکرده است.

بارسا نتایج قابل توجهی برابر این تیم کسب کرده است. آبی‌ اناری‌ها بیست و یکم آوریل توانستند در فینال کوپا دل ری با پنج گل سویا را شکست دهند. در لالیگا مسی ۱۲ فصل پیاپی است که دروازه‌ این تیم را باز می‌کند. تنها ناکامی ستاره آرژانتینی مقابل این تیم در دو بازی نخستش رخ داد.

او در سومین بازی‌اش توانست برای نخستین بار مقابل سویا گلزنی کند. این اتفاق در پیروزی ۳ بر یک آبی‌ اناری‌ها در ۱۵ اکتبر ۲۰۰۱۶ رخ داد. ستاره آرژانتینی برابر این تیم شش بار دبل کرده است و توانسته است دو بار هت‌تریک کند. یکی از هت‌تریک‌های مهاجم بارسلونا با فتح سوپر جام همراه شد. بارسا در دیدار رفت ۳ بر یک مغلوب حریفش شده بود اما توانست با درخشش مسی این نتیجه‌ را جبران کند و ۴ بر صفر پیروز شود. یکی دیگر از بازی‌های به یاد ماندنی در سال ۲۰۱۲ در سانچس پیسخوان رخ داد. با این حال ارزشمندترین بازی مسی برابر سویا در سال ۲۰۱۴ بود. او توانست با هت‌تریک خود رکورد تلمو سارا را بشکند.