به گزارش پارس نیوز، تیم فوتبال استقلال تهران موفق شد در دیداری حساس از هفته نهم رقابتهای لیگ برتر حریف مستقیمش سایپا را در حالی با نتیجه دو بر یک مغلوب کند که در ابتدای بازی با یک گل از این تیم عقب افتاده بود. آبی پوشان در این بازی خیلی از اتفاقات را برای اولین بار در این فصل تجربه کردند.

* اولین نیمکت نشینی رحمتی
در دیدار آبی پوشان مقابل سایپا، برای اولین بار در طول این فصل سید مهدی رحمتی سنگربان باتجربه استقلال از روی نیمکت ذخیره‌ها کار را دنبال کرد تا نخستین نیمکت نشینی وی در این فصل رقم خورده باشد. طبیعی است که اولین نیمکت نشینی رحمتی مصادف شود با اولین بازی سید حسین حسینی سنگربان ملی پوش این تیم.

* اولین کاپیتانی منتظری
بازی این تیم مقابل سایپا اولین باری بود که بازیکنی به جز رحمتی بازوبند کاپیتانی را بر بازو بست و این اتفاق برای پژمان منتظری رقم خورد. منتظری که در کنار خسرو حیدری بعد از رحمتی کاپیتان‌های دوم و سوم استقلال هستند، برای اولین بار در این فصل کاپیتانی استقلال را تجربه کرد.

* اولین پیروزی‌های متوالی
آبی پوشان در این فصل برای نخستین بار موفق شدند در دو بازی متوالی برنده از میدان خارج شوند. شاگردان شفر که هفته گذشته در یک دیدار عقب افتاده توانسته بودند نفت مسجد سلیمان را شکست دهند، در هفته نهم نیز از سد سایپا گذشتند تا برای نخستین بار دو پیروزی پی در پی در این فصل را تجربه کنند. 

* اولین «کامبک»
پیروزی استقلال برابر سایپا اولین پیروزی این تیم در فصل جدید بود که با کامبک همراه بود. آبی پوشان برای نخستین بار در این فصل در حالی برنده از یک بازی خارج شدند که ابتدا از حریف عقب افتادند اما در ادامه کار توانسته بودند نتیجه را جبران کرده و پیروز از میدان خارج شوند.

* اولین گلزنی دانشگر
محمد دانشگر بعد از هفته‌های زیاد نیمکت نشینی در غیاب روزبه چشمی به ترکیب ثابت آبی پوشان بازگشت و در مقابل سایپا موفق شد یک گل هم به ثمر برساند که این نخستین گل او با پیراهن استقلال بود.  در دیداری که آبی پوشان اولین‌های زیادی را تجربه کردند اولین گلزنی محمد دانشگر برای این تیم هم اتفاق افتاد.

* اولین محرومیت شفر
وینفرد شفر سرمربی آبی پوشان که اندکی بیشتر از یک سال است هدایت این تیم را بر عهده گرفته، برای نخستین بار از محلی به جز نیمکت تیمش را هدایت می‌کرد. شفر در بازی پیشین تیمش با حکم داور اخراج شده بود در این بازی از نشستن بر روی نیمکت محروم بود و این اولین محرومیت وی در استقلال بود.

* اولین پنالتی
آبی پوشان در دقیقه ۸۰ این دیدار صاحب یک ضربه پنالتی شدند که این ضربه توسط وریا غفوری به گل تبدیل شد. این پنالتی، نخستین پنالتی بود که آبی پوشان در این فصل به دست آورده بودند. آنها نخستین پنالتی خود را نیز در دیدار معوقه شان مقابل نفت مسجد سلیمان که هفته گذشته برگزار شد مرتکب شده بودند.