به گزارش پارس نیوز، 

تیم فوتبال استقلال تهران در هفته نهم رقابتهای لیگ برتر میهمان سایپا است و در شرایطی به مصاف این تیم می رود که تا هفته هشتم با ۱۱ امتیاز در رده هفتم جدول قرار دارد. آبی پوشان در حالی برای این دیدار آماده می‌شوند که در هفته‌های نهم ادوار گذشته لیگ برتر نتایج چندان درخشانی نداشته‌اند.

طلسم پیروز نشدن خارج از خانه

آبی پوشان ۱۷ بار در ادوار گذشته لیگ برتر در هفته‌های نهم به میدان رفته که در این ۱۷ بازی تنها ۳ بار پیروز شده اند و هیچ کدام از پیروزی های این تیم در شرایط میهمانی حاصل نشده است. اگر استقلال موفق به شکست سایپا در هفته نهم شود، این نخستین پیروزی آنها در هفته های نهم ادوار لیگ برتر، خارج از خانه خواهد بود.

پر تکرار ترین نتیجه

بیشترین نتیجه‌ای که آبی پوشان در ادوار گذشته لیگ برتر به دست آورده‌اند، مساوی است. آنها ۹ بازی از ۱۷ بازی خود در این هفته ها را مساوی کرده و ۵ بار هم در این هفته ها شکست خورده‌اند. استقلالی‌ها در این هفته‌ها ۱۷ بار گل زده و ۲۰ بار هم گل خورده‌اند. این نتایج در حالی برای این تیم رقم خورده که آنها از ۱۷ بازی گذشته خود در هفته‌های نهم ۱۱ بار میزبان و تنها ۶ بار میهمان بوده‌اند.

شکستهای سایپا از استقلال

نکته جالب اینجاست که از ۳ باری که آبی پوشان در هفته‌های نهم موفق به شکست حریفان شده‌اند، دو بار این اتفاق مقابل همین تیم سایپا افتاده است. استقلالی ها یکبار در فصل ۹۰-۸۹ و در یک بازی پر گل توانستند سایپا را با گلهای امیر حسین صادقی، فرهاد مجیدی و آرش برهانی با نتیجه ۳ بر ۲ شکست دهند و یکبار نیز موفق شدند در فصل ۹۶-۹۵ و با دو گل محسن کریمی و جابر انصاری نارنجی پوشان را با نتیجه ۲ بر صفر شکست دهند.

دیگر پیروزی استقلال در هفته‌های نهم مقابل ابومسلم و در فصل ۸۶-۸۵ حاصل شده که این بازی در تهران و با تک گل میثم بائو با نتیجه یک بر صفر به سود آبی پوشان خاتمه یافت. 

تکراری ترین حریف

از نکات جالب دیگر هفته‌های نهم ۴ تقابل آبی پوشان با سایپا است تا نارنجی پوشان تکراری ترین حریف استقلال در هفته‌های نهم باشند. دیدار روز جمعه دو تیم پنجمین تقابل این دو تیم در هفته های نهم ادوار گذشته لیگ برتر است.

در چهار بازی گذشته استقلال و سایپا در هفته‌های نهم دو بار استقلال و یکبار سایپا پیروز شده‌اند و یک بار هم رویارویی دو تیم با نتیجه مساوی بدون گل خاتمه یافته است.

بهترین و ضعیف ترین نتیجه

بهترین نتیجه‌ای که آبی  پوشان در هفته‌های نهم ادوار گذشته گرفته‌اند به همان پیروزی ۲ بر صفر مقابل سایپا در فصل شانزدهم باز می‌گردد و ضعیف ترین نتیجه این تیم هم به شکست سنگین ۴ بر ۲ مقابل ملوان در فصل ۹۱-۹۰ باز می‌گردد. آرش برهانی و میلاد میداودی زننده دو گل استقلال در این بازی بوده‌اند. 

اولین و آخرین گلزن

اولین گلزن استقلال در هفته‌های نهم محمد نوازی بود. نوازی در هفته نهم اولین فصل لیگ برتر و در دیدار برابر پرسپولیس از روی نقطه پنالتی گلزنی کرد تا نخستین گلزن این تیم در هفته‌های نهم باشد. آخرین گلزن آبی پوشان نیز در هفته‌های نهم جابر انصار است. انصاری این گل را به تیم سایپا زده است.