به گزارش پارس نیوز، پرسپولیس بعد از آقای گلی محسن خلیلی در فصل هفتم لیگ برتر به مدت هفت فصل نماینده‌ای به عنوان برترین گلزن لیگ نداشت و لیگ پانزدهم نوبت به مهدی طارمی رسید تا کفش طلای لیگ را برای سرخپوشان تهرانی به ارمغان بیاورد. پرسپولیس از لیگ پانزدهم تا به حال صاحب این عنوان است و طی سه فصل اخیر طارمی و علیپور آقای گل لیگ برتر شدند. بعد از آقای گلی‌های متوالی طارمی و علیپور، پرسپولیس رکورد آقای گلی لیگ برتر را به نام خود کرد و با ۵ عنوان آقای گلی بالاتر از استقلال که سه آقای گل دارد، ایستاد، اما بعد از سه فصل سلطه بر کفش طلای لیگ برتر خط حمله پرسپولیس حال و روز خوبی ندارد و بهترین گلزن سرخپوشان فاصله زیادی تا صدر جدول گلزنان پیدا کرده است. مهاجم هدف پرسپولیس یعنی علی علیپور در فصل جدید و تا پایان هفته هشتم تنها ۳ گل به ثمر رسانده که نسبت به فصل قبل در همین مقطع یک گل کمتر زده است. علیپور برخلاف فصل قبل یک رقیب سرسخت و باانگیزه به نام آنتونی استوکس هم پیش‌روی خود می‌بیند که در ۸ هفته ابتدایی ۷ بار موفق به گلزنی شده و با اقتدار صدر جدول را در اختیار دارد و تهدید جدی برای عنوان آقای گلی لیگ به حساب می‌آید. در ادامه نگاهی به آمار گلزنی آقای گل‌های پرسپولیس در سه فصل اخیر می‌اندازیم. 

 

استارت فوق العاده طارمی
مهدی طارمی لیگ پانزدهم شروع توفانی داشت و از همان هفته‌های ابتدایی در حد یک مدعی آقای گلی ظاهر شد و در ۸ هفته ابتدای ۶ گل به ثمر رساند. روند گلزنی طارمی در ادامه کند شد و او در پایان فصل با ۱۶ گل به کفش طلای لیگ برتر رسید. 


دبل طارمی
آقای گل لیگ پانزدهم در لیگ شانزدهم هم مدعی کسب کفش طلا بود و در هشت هفته ابتدایی ۴ گل به ثمر رساند، اما این بار طارمی در ادامه، روند گلزنی‌هایش سرعت بیشتری گرفت و او در پایان با ۱۸ گل دبل کرد و برای دومین بار آقای گلی لیگ برتر را تجربه کرد. 


علیپور جانشین خلف طارمی 
بعد از محرومیت مهدی طارمی همه نگران خط حمله پرسپولیس بودند، اما علیپور جای او را به خوبی پر کرد تا طارمی راهی آن سوی آب‌های خلیج فارس شود و نوبت به علیپور جوان برسد تا اقتدار خط حمله پرسپولیس را به رخ بکشد. علیپور در ۸ هفته ابتدایی ۴ گل زد و بعد از آن موتور گلزنی او سرعت بیشتری گرفت و با عبور از رکورد طارمی ۱۹ گله شد و کفش طلا را در کلکسیون افتخارات پرسپولیس حفظ کرد. 


شروع نا امید‌کننده علیپور
علی علیپور تا به حال ۳ گل به ثمر رسانده که ضعیف‌ترین آمار گلزنی برای بهترین گلزن پرسپولیس در سه فصل اخیر است و دو تا از این سه گل هم پنالتی بوده و قرار نیست پرسپولیس تا پایان فصل، ۱۷ یا ۱۸ پنالتی بزند تا علیپور آقای گل شود. آقای گل لیگ هفدهم اگر می‌خواهد مثل طارمی دبل کند و سلطه پرسپولیس روی کفش طلا حفظ شود، باید در هفته‌های باقی‌مانده تلاش بیشتری از خودش نشان دهد و بیشتر از فرصت‌هایش استفاده کند. 


کاهش چشمگیر گلزنی پرسپولیس
نگاهی به عملکرد خط حمله سرخپوشان نشان می‌دهد نه تنها علی علیپور مثل فصل قبل گل نزده، بلکه در مجموع پرسپولیس نسبت به سه فصل گذشته کمتر گل می‌زند. سرخپوشان لیگ پانزدهم تا هفته هشتم ۱۲ گل و لیگ شانزدهم ۱۰ گل را به ثمر رسانده بودند و فصل قبل تا پایان هفته هشتم ۱۵ گل زدند که این آمار مقابل ۸ گل به ثمر رسیده در فصل هجدهم نشان از افت قدرت تهاجمی پرسپولیس در سال جاری می‌دهد. 


پرسپولیس اگر به دنبال پوکر کردن در تصاحب کفش طلا است، باید حریفانش را بیشتر تحت فشار بگذارد و موقعیت‌های بیشتری برای مهاجمانش فراهم کند و در غیر این صورت باید تماشاچی آقای گلی بازیکنی مثل آنتونی استوکس، کی‌روش استنلی و یا... باشد.