به گزارش پارس نیوز، اتفاقاً حالا السد عزم راسخ‌تری برای پیروزی مقابل پرسپولیس در آزادی پیدا کرده‌ است. از جنجال‌سازی‌های ساختگی درباره محرومیت بغداد بونجاح و مصدومیت ژاوی تا مصاحبه‌های بازیکنان السد، همه و همه نشان از تلاشی دارد که این تیم به کار می‌گیرد تا در آزادی ورق را به سود خود برگرداند. این استراتژی‌های عجیب السد حتی رفته رفته به یک اخطار جدی برای پرسپولیس تبدیل می‌شود.


نمونه یکی از این تاکتیک‌های پیچیده قطری را می‌توان در بازی هفته گذشته این تیم مقابل الریان در لیگ ستارگان قطر دید. السد در این بازی حتی از یکی از بازیکنان اصلی خود هم استفاده نکرد و با هشت گل از الریان شکست خورد که در نوع خود یکی از عجیب ترین نتایج این تیم به حساب می‌آمد.


پدرو میشل، بازیکن السد درباره تاکتیک اخیر السد، به تمرکزی که السد روی بازی برگشت با پرسپولیس داشته اشاره می‌کند: «ما در حال حاضر به لیگ ستارگان قطر فکر نمی‌کنیم و تمام تمرکز ما معطوف بازی با پرسپولیس شده است. به این فکر می‌کنیم که چگونه راهی فینال لیگ قهرمانان آسیا شویم. این یک رقابت مهم برای السد و تمامی بازیکنان است. صعود به فینال برای این باشگاه بزرگ و بازیکنانش یک رکورد است و برای رسیدن به آن تمرکز و تلاش می‌کنیم.»


از طرف دیگر تیم ملی فوتبال قطر هم بازیکنان السد را در اختیار این تیم قرار داده تا این نماینده قطری بتواند با تمام نیروی خود برای صعود به فینال آماده شود.
علاوه بر تمهیداتی که برای بالا بردن توان فنی تیم در نظر گرفته شده است، مسوولان تیم السد از تقویت روحیه بازیکنان هم غافل نمانده‌اند. مصاحبه هر یک از بازیکنان این تیم را که ببینید متوجه می‌شوید یا در حقیقت و یا در ظاهر وانمود می‌کنند که تماشاگران پرسپولیس و استادیوم مملو از تماشاگر آزادی برای‌شان اهمیتی ندارد و تأثیری در عملکردشان نخواهد داشت.


آن‌ها تأکید دارند که برای السد، پرسپولیس با استقلال هیچ تفاوتی ندارد و این تیم می‌تواند همانطور که استقلال را در آزادی شکست داد، پرسپولیس را هم شکست دهد. عبدالکریم حسن، بازیکن تیم فوتبال السد قطر در همین رابطه می‌گوید: « فکر نمی‌کنم تفاوتی میان استقلال و پرسپولیس وجود داشته باشد. با تماشای بازی‌های السد متوجه می‌شوید که تیم السد قطر بهتر از دو تیم استقلال و پرسپولیس است. همه قدرت السد را دیدند و ما در آسیا قوی‌ترین هستیم.»


برآیند همه این تاکتیک‌های السد اما نشان‌دهنده این است که بازی با پرسپولیس برای نماینده قطر، بازی مرگ و زندگی است و السد برای کسب مجوز صعود به فینال از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کند. حامد اسماعیل، بازیکن دیگری از تیم حریف پرسپولیس است که به همین موضوع اشاره می‌کند: «رویارویی با پرسپولیس بازی مرگ‌ و زندگی است. هر کسی به دنبال استفاده از تجربه و توانمندی فنی با ارائه بهترین بازی جهت رسیدن به فینال لیگ قهرمانان آسیا است. این تیم همانند تیم السد 2011 میلادی است که در بازی سخت خارج از خانه توانستند به جام قهرمانی این رقابت‌ها برسند. ما باید متعادل بازی کنیم و تحت تاثیر عوامل خارجی ورزشگاه آزای تهران از جمله حضور 80 هزار تماشاگر برای حمایت از پرسپولیس نباشیم.»


این عزم راسخ بازیکنان و نگاهی که به بازی با پرسپولیس در آزادی دارند، کار را برای پرسپولیس سخت می‌کند. سرخ‌پوشان ایرانی باید بدانند که السد با توانی چند برابر آنچه در بازی رفت دیده شد، به تهران می‌آید تا هرطور شده جواز صعود به فینال را در آزادی مال خود کند و به کشورش بازگردد و این همان نکته‌ای است که باید پرسپولیس در کنار تمام امتیازها و شانس‌هایی که در این بازی برای خود قایل است، به آن توجه داشته باشد.