به گزارش پارس نیوز، 

مسعود سلیمانی رئیس فدراسیون اسکواش کشورمان در مورد جشن هایی که به مناسبت روز جهانی اسکواش در استان های مختلف کشور برگزار شد و خروجی این اتفاق گفت: خروجی جشن ها و مراسمی که به مناسبت روز جهانی اسکواش در استان های مختلف کشور برگزار شده است تا چند روز دیگر در سایت فدراسیون جهانی اسکواش منتشر خواهد شد. ما در راستای حمایت از محیط زیست و گونه در حال انقراض یوز ایرانی، پوستری را به بهانه روز جهانی اسکواش طراحی کرده ایم و این روز را تبریک گفتیم.

او ادامه داد: استفاده از نماد یوز ایرانی برای روز جهانی اسکواش را با فدراسیون جهانی اسکواش در میان گذاشتیم و قرار شد در روزهای آینده عکس یوز ایرانی در سایت فدراسیون جهانی اسکواش قرار بگیرد. همچنین در اجلاس جهانی اسکواش که قرار است در قاهره مصر برگزار شود به صورت حضوری در آن مکان حمایت خود را از یوز ایرانی اعلام می کنیم.

مدیر اجرایی فدراسیون جهانی اسکواش از مردم ایران تشکر کرد

سلیمانی در مورد واکنش فدراسیون جهانی به این حرکت گفت: تصاویر تمامی جشن ها و مراسمی که در استان های مختلف به مناسبت روز جهانی اسکواش برگزار شد به فدراسیون جهانی اسکواش ارسال شد. امروز پیامی از دبیر اجرایی فدراسیون جهانی اسکواش در مورد این اتفاق دریافت کردم و او در این پیام از این پویایی و شادابی مردم ایران تشکر کردند.

او در مورد حامیان این مراسم ها گفت: حامیان این جشن ها بعضا هیئت های استانی هستند و در مواردی خانواده ورزشکارانی که توان مالی خوبی داشتند برای ایجاد شور نشاط در این ورزش این مراسم ها را برگزار کرده اند. هفته ی گذشته جلسه ایی در کمیته ملی المپیک داشتیم که آن ها نیز نسبت به این جشن ها واکنش مثبت نشان دادند و ما نیز این بازخورد را برای فدراسیون جهانی اسکواش ارسال کردیم.

مراسم روز جهانی اسکواش، در کتاب سال آسیا بازتاب داده خواهد شد

 سلیمانی ادامه داد: این موضوعات هم در نشریات جهانی چاپ می شود و هم در کتاب سال آسیا این تصاویر با نام ایران ثبت خواهد شد. بعد از چاپ این کتاب چند نسخه ای از آن برای ما ارسال خواهد شد که ما این کتاب را در اختیار وزیر ورزش و رئیس کمیته ملی المپیک نیز قرار خواهیم داد. با این کار ما می توانیم مورد توجه مسئولان نیز قرار بگیریم و آنها نیز متوجه می شوند که اسکواش ایران در جهان نه تنها دیگر گمنام نیست بلکه مدعی است.

کمیته راکتبال در هیئت های استانی اسکواش فعال شده اند

او در مورد گسترش ورزش راکتبال در ایران گفت: ورزش راکتبال نیز به مانند ورزش پدل در حال گسترش یافتن در کشورمان است. در فاز اول گسترش راکتبال در ایران اسامی استان های مستعد معرفی شد که استان های شیراز، تهران و خراسان جنوبی از جمله ی آنها هستند. قرار است که در این استانها کارگاه های 2 روزه ورزش راکتبال برگزار شود. فدراسیون اسکواش نیز به همراه هیئت های استانی اسکواش 2 راکت، به همراه یک توپ این ورزش را در اختیار این استانها که کمیته این رشته را در هیئت خود تشکیل داده اند قرار خواهد داد.

30 آبان المپیاد استعداد یابی اسکواش را برگزار خواهیم کرد

سلیمانی در مورد برگزاری المپیاد استعداد یابی اسکواش در کشورمان گفت: 30 آبان فدراسیون اسکواش المپیاد استعداد یابی اسکواش را برگزار خواهد کرد. برنامه این مسابقات از طرف وزارت ورزش به ما داده شده بود که آن را اجرایی کردیم. ما تمام استانها حتی آن هایی که سالن اسکواش ندارند را موظف کرده ایم که برای این مسابقات بازیکن معرفی کنند. هر استانی که بازیکن معرفی نکند با من و مدیر کل استان طرف خواهد بود و حتی ممکن است باعث شود ما تغییراتی را ایجاد کنیم.

اسکواش بازان فقط با اجازه فدراسیون می توانند به مسابقات برون مرزی اعزام شوند

او در مورد نوید ملک ثابت و محمد امین عطایی خواه اسکواش بازان کشورمان که تا اطلاع ثانوی از شرکت در مسابقات داخل کشور محروم هستند گفت: هر کسی که زیر نظر یک سازمان و یا هر جایی فعالیت می کند باید یکسری از قوانینی که مشخص شده است را بپذیرد و به آن احترام بگذارد. این 2 نفر بدون هماهنگی با فدراسیون اسکواش و کسب مجوزهای وزارت ورزش برای شرکت در مسابقات اسکواش از کشور خارج شدند و این موضوع از دید فدراسیون غیر قانونی است و با ورزشکاران متخلف برخورد خواهد شد. ما بارها در مورد این موضوع اطلاع رسانی کرده ایم اما هنوز هم یکسری با بی توجه به این قوانین کار خودشان را انجام می دهند.

سلیمانی در مورد این دو ورزشکار و شرایطشان ادامه داد: محمد امین عطایی خواه این هفته در فدراسیون اسکواش حاضر شد و تعهد خواهد داد که دیگر بدون اجازه و هماهنگی با فدراسیون و شورای برون مرزی در مسابقات خارج از کشور شرکت نکند. نوید ملک ثابت در حال حاظر در کشور پاکستان به سر می برد او نیز بدون هماهنگی از کشور خارج شده است. او نیز به فدراسیون اسکواش دعوت شده است و در صورت حضور در فدراسیون مشکل او را حل خواهیم کرد و اگر در فدراسیون حاضر نشوند و بخواهند خلاف جریان آب شنا کنند وزرات ورزش قطعا برخورد جدی تری با او خواهد داشت.

او در مورد شرایط گرفتن مجوز برای اعزام به مسابقات خارج از کشور گفت: به جز کشورهای استرالیا، سوئیس و ... که مهاجر پذیرهستند و از طرف وزرات ورزش معرفی شده اند اعزام ورزشکارانمان به کشورهای دیگر به راحتی انجام خواهد شد و شورای برون مرزی مجوز آن ها را صادر خواهد کرد و هیچ مشکلی وجود نخواهد داشت. این ورزشکاران چون هزینه هایشان را خودشان تامین می کنند فکر می کنند هر جا که دلشان بخواهد می توانند بروند و در مسابقات شرکت کنند. آن ها هر کجا دلشان بخواهد می توانند بروند اما به عنوان توریست و نه ورزشکار اسکواش. اگر خدایی نکرده این فرد دچار سانحه ای در سفر خود شود به اسم فدراسیون اسکواش تمام خواهد شد و این موضوع قابل قبول نیست.


انتهای پیام/