به گزارش پارس نیوز، امیرعابدینی درواکنش به اظهارنظر اخیر دستیار کی‌روش درباره حمید استیلی و تیم امید صحبت‌هایی را در یک گفت‌و‌گوی رادیویی انجام داد که گزیده‌ای از آن را در زیر از نظر می‌گذرانید:

*سیرک هم برای خودش جاذبه دارد، حالا بستگی دارد کجای سیرک کار کنی.

*دوستان حرمت‌شکنی را تا بی‌نهایت پیش می‌برند به این دلیل است که دغدغه کار فرهنگی را رها کرده‌ایم و اجازه می‌دهیم هر کسی در هر جایگاهی به معیارهای ارزشی، اخلاقی و فرهنگی ما اهانت کند.

*کسانی که فرصت طلب هستند، کسانی که نان را به نرخ روز می‌خورند، کسانی که به هیچ عنوان روی معیارهای اخلاقی و فرهنگی گام برنمی‌دارند، این مطالب به آنها برنمی‌خورد، ناراحت هم نمی‌شوند و تحمل می‌کنند. 

*کی‌روش نه اینکه فقط در قالب فوتبال مطالبی را عنوان یا عناصری را تحریک می‌کند که این حرف‌ها را بزند. فکر می‌کنم نوبت به آبدارچی آکادمی هم برسد که به ما توهین کند. اشکالی ندارد توهین کند یک ایرانی هر چه می‌خواهد به من بگوید تا آرام شود. 

*باور جدیدی پیدا کردم که پشت اراده فوتبال اراده دیگری است و او است که تنظیم و هدایت می‌کند و هر چه دوستان خارجی می‌خواهند بکنند.

*آقای کی‌روش تصمیم می‌گیرد فلانی و فلانی نباشند، یا تصمیم می‌گیرد این زمین نباشد، این کشور نه آن کشور، این دستیار نه آن دستیار. او مالکیت آکادمی را فقط ندارد بلکه آکادمی کل فوتبال را دارد. 

*قول می‌دهم اگر کی‌روش برود نزد وزیر و بگوید امروز تاج نباشد، فردا تاج نخواهد بود. 

*امروز اگر فکر کنیم مجموعه مرکز ملی فوتبال ایران فقط برای بزرگسالان است یعنی کل مدیریت فوتبال را رها کرده‌ایم.

*بازیکنی که امروز لژیونر می‌شود فردا به تیم ملی دعوت می‌شود اما اگر همان بازیکن در لیگ ایران پیر شود مربیان تیم ملی به سراغ‌شان نمی‌روند.

*بعضی از دوستان فکر می‌کنند اگر از فوتبال کنار برویم زبان‌مان هم بسته می‌شود. اشتباه‌شان در این است. یک دلسوز همیشه حق دارد حرفش را بزند. آیا گوش شنوا در مسئولان هست که این انتقاد را بشنوند؟

*سردار آزمون را کاری کردیم که چارچوب موازین ما را قبول ندارد و به گونه‌ای دیگر زندگی و رفتار می‌کند.

*اینکه چرا آزمون برمی‌گردد به خاطر پشت صحنه‌ای است که بوهایی به مشام ما هم می‌رسد. سردار آزمون اگر با عصا هم راه رود به تیم ملی هم دعوت می‌شود.

*هیچ وقت فیفا نمی‌گوید رئیس فدراسیون از چراغ قرمز ممکلت رد شود. قوانین عامه در یک کشور به قوانین خاص فیفا حاکمیت دارد.

*چه اشکالی دارد بگوییم بازنشسته هستیم و برویم؟ اگر خدماتی می‌توانیم داشته باشیم کمک کنیم حالا رئیس فدراسیون نباشیم چه اشکالی دارد؟ 

*خدا صندلی را از ما نگیرد بلکه به ما جسارت دهد صندلی را رها کنیم.