به گزارش پارس نیوز، مامه تیام و استقلال؛ یک بحث تکرار در ماه‌های گذشته. از روزی که از استقلال رفت، این تیم به مشکل خورد و از روزی هم که او از استقلال رفت، ناکام ماند. تیام به خاطر پیشنهاد بالای عجمان به این باشگاه اماراتی رفت، اما سبک بازی آن‌ها به مهاجم سنگالی نمی‌خورد. تیام مهاجم ضد‌حمله نیست. او در تیمی خوب گل می‌زند که آن تیم حمله کند، نه اینکه فقط روی ضد‌حمله برنامه‌ریزی کند. عجمان دقیقاً با سبک بازی او نمی‌خواند. این تیم به دنبال ضد‌حمله است، چون سطحش نسبت به تیم‌های قدرتمند پایین‌تر است. آن‌ها در این سال‌ها همواره به دنبال آن بوده‌اند در لیگ حرفه‌ای امارات بمانند و سقوط نکنند. امسال هم اگر بتوانند جزو ۱۰ تیم اول لیگ باشند، برای‌شان کافی است. عجمان حتی در بازی‌های خانگی هم بیشتر ضد‌حمله می‌زند. از سویی بازی با تیم‌های خوب امارات باعث شده، همه تصور کنند تیام ضعیف عمل کرده است.

 

مامه اخیراً هم آسیب دید تا همه تصور کنند یک شکست‌خورده بزرگ بوده است ولی مصدومیت این بازیکن اصلاً جدی نیست و می‌تواند مقابل الشارجه به میدان برود.


همزمان با انتشار همه این خبرها، در ایران شایعات زیادی به وجود آمد مبنی بر اینکه مامه تیام به استقلال بازمی‌گردد ولی تا این لحظه نه استقلال صحبتی برای بازگشت او داشته و نه مامه به بازگشت به جمع آبی‌ها فکر کرده است. یکی از نزدیکان تیام این خبر را تأیید می‌کند و می‌گوید:

«این بحث موضوعیتی ندارد، چون تیام از وضعیتی که در عجمان دارد راضی است و می‌دانست شرایط این‌طور است که تیم بیشتر با ضد‌حمله به گل می‌رسد. نه استقلال کوچکترین بحثی درباره حضور مامه داشته و نه تیام اصلاً به این موضوع فکر کرده است. او فقط به این فکر می‌کند که بتواند در عجمان موفق باشد.»

 

قرارداد مامه با عجمان هم دو ساله است و ظاهراً قراردادی سفت و سخت با این باشگاه امضا کرده است. او امیدوار است در هفته‌های پیش رو بتواند گل‌های بیشتری برای تیمش بزند. او تنها در هفته اول رقابت‌ها مقابل النصر توانست برای عجمان گلزنی کند و تیمش سه امتیاز بگیرد. در دیدار مقابل الشباب، الفجیره و الجزیره تیم شکست خورد و در برد ۲ بر یک مقابل بن یاس هم تیام موفق به گلزنی نشد.