به گزارش پارس نیوز، 

سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا در ادامه نظرسنجی انتخاب بهترین تیم تاریخ جام ملت ها، با معرفی 8 مدافع برتر قاره کهن ، از جمله مهدی مهدوی کیا، از کاربران خود خواسته است تا بهترین مدافعان تاریخ فوتبال این قاره را انتخاب کنند.

در این نظرسنجی که از سه روز گذشته (پنج شنبه) شروع شده و تا کنون بیش از 300 هزار نفر در آن شرکت کرده اند،مهدی مهدوی کیا ستاره سابق تیم ملی کشورمان با کسب 81 درصد آرا (29123 رای) با اختلاف بسیار زیادی نسبت به سایر رقبا در جایگاه نخست قرار دارد و به نظر نمی‌رسد که طی روز‌های آینده تغییر قابل توجهی در نتیجه این نظرسنجی ایجاد شود.

در این نظر سنجی پس از مدافع سابق پرسپولیس، صالح النعیمه از عربستان با کسب 11 درصد آرا (38582 رای) و ژنگ ژی از چین با 6 درصد آرا (20779 رای) در جای دوم و سوم قرار دارند.

به این ترتیب پیش بینی می شود پس از علی دایی و علی کریمی که به ترتیب به عنوان بهترین مهاجم و بهترین هافبک تاریخ جام ملت ها انتخاب شدند، مهدی مهدوی کیا هم با اکثریت آرا به عنوان بهترین مدافع تاریخ این رقابت ها انتخاب شود.

رقبای مهدوی کیا در فهرست 8 نفره کنفدراسیون فوتبال آسیا ،هونگ میونگ بو از کره جنوبی،ژنگ ژِی از چین، یوجی ناکازاوا از ژاپن،لوکاس نیل از استرالیا، سوح چین آئون از مالزی ،صالح النعیمه از عربستان و جمال مبارک از کویت هستند.


انتهای پیام/