به گزارش پارس نیوز، مرتضی پورعلی‌گنجی در لیست تیم ملی ایران برای جام جهانی ۲۰۱۴ قرار نگرفت، اما هفت ماه بعد او نه تنها فرصت حضور در جام ملت‌های استرالیا را به دست آورد، بلکه به ترکیب تیم ایران هم رسید و در کنار نمایش درخشان در خط دفاعی، در آخرین مسابقه ایران در این رقابت‌ها برابر عراق نیز موفق به گلزنی شد و ضربه پنالتی خود را هم تبدیل به گل کرد.

 

پس از جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۵، پورعلی‌گنجی همواره جزو اصلی‌ترین نفرات کارلوس کی‌روش بوده و در دیدارهای دوستانه و رسمی در ترکیب تیم ملی قرار گرفته و در جام جهانی روسیه نیز در هر سه مسابقه حضور کامل داشت و بازی‌های درخشانی از خود به نمایش گذاشت تا به جمع لژیونرهای ایرانی شاغل در فوتبال اروپا اضافه شود.

 

پورعلی‌گنجی بعد از جام ملت‌های آسیا با وجود اینکه بازیکن نفت تهران بود، اما تصمیم گرفت راهی تیانجین تدا چین شود و بعد از یک سال بازی در این تیم، به السد رفته و تا پایان فصل ۱۸-۲۰۱۷ برای این باشگاه قطری به میدان برود، اما عملکرد او در جام جهانی موجب شد تا فصل جدید را با اوپن بلژیک شروع کند.

 

این مدافع میانی ۲۶ ساله بعد از بازی برای تیم ملی ایران در دیدار تدارکاتی اخیر برابر ازبکستان، دو بازی برای تیم اوپن بلژیک انجام داد ولی به دلیل آسیب دیدگی نتوانست در مسابقه جام حذفی برابر توبیز به میدان برود.

 

پورعلی‌گنجی در هفته نهم ژوپیر لیگ به ترکیب اوپن بازگشت و در جریان برتری ۳ بر یک تیمش مقابل کورتریک موفق شد نخستین گل خود در باشگاه جدیدش را به ثمر رساند ولی پس از این مسابقه، در تمرینات دچار مصدومیت شد تا دیدار با آنتورپ را از دست داده و با آسیب دیدگی به اردوی تیم ملی ایران اضافه شود.

 

او بعد از پنج روز حضور در مرکز پک و انجام تمرینات انفرادی زیر نظر کادر پزشکی، روز گذشته با اوضاع عجیبی به تمرین تیم ملی آمد؛ پورعلی‌گنجی که با مصدومیت به تهران آمده بود، دیروز دست به عصا به ورزشگاه آزادی آمد و روی نیمکت نشست تا مشخص شود احتمالا وضعیت مصدومیت او جدی است.

 

حالا پورعلی‌گنجی بعد از چهار سال شرایط متفاوتی سپری می‌کند و اگر آسیب دیدگی او جدی باشد، شاید برخلاف ۲۰۱۵ فرصت خودنمایی در جام ملت‌های آسیا را پیدا نکند یا از طرف دیگر جایگاه‌اش در تیم ملی را از دست دهد، چراکه رقبای آماده‌ای مثل سید مجید حسینی، پژمان منتظری، خانزاده و ... را دارد.