به گزارش پارس نیوز، 

چهره برافروخته ژسوالدو فریرا در بازی برگشت پرسپولیس و السد در مرحله گروهی را به خاطر می‌آورید؟ او کلافه از سر و صدای سکونشین‌های ایرانی، گوش‌هایش را بسته بود تا شاید بتواند روی بازی تمرکز کند و تیمش را برهاند از شکستی که صدرنشینی را به تیم برانکو می‌داد.

بعد از آن بازی، مرد پرتغالی یک بار دیگر هم به پرسپولیس باخت، این بار در دوحه و البته دوباره با یک گل. السد یک بار دیگر باید به تهران بیاید و این بار برای فینالیست شدن تلاش کند. عصبانیت فریرا که حالا تیمش را در یک قدمی حذف از لیگ قهرمانان می‌بیند، هنوز فروکش نکرده و او می‌داند که در بازی پیش‌رو برابر پرسپولیس تماشاگران ایرانی روز سخت‌تری را برایش رقم خواهند زد. پس حتما گوش‌گیرهایش را هم با خود به تهران می‌آورد تا او را از سر و صدای ویرانگر و جو وحشتناک ورزشگاه آزادی برهانند چرا که خوب می‌داند مثل بازی چند هفته پیش تیمش با استقلال، این بار هم بیش از 80 هزار تماشاگر ایرانی که قرار است پل صعود پرسپولیس به فینال باشند، در آزادی منتظرش خواهند بود.

فریرا البته مربی بی‌تجربه یا کم‌تجربه‌ای نیست. او 37 سال است مربیگری می‌کند و بیش از 10 تیم باشگاهی کشورش پرتغال را هدایت کرده. از جمله پورتو، بنفیکا، اسپورتینگ، براگا و بواویشتا. خارج از مرزهای پرتغال و پیش از سرمربیگری السد هم این مربی در اسپانیا، مصر و یونان فعالیت کرده است. فریرای 72 ساله در این 37 سال افتخاراتی هم به دست آورده و با پورتو سه قهرمانی متوالی در لیگ پرتغال دارد. او با السد و الزمالک هم جام برده و البته در بازی‌های بزرگ و پرتماشاگری مثل الزمالک - الاهلی و یا پورتو - بنفیکا که ورزشگاه‌هایشان بیش از 50 هزار تماشاگر را به خود دیده، حضور داشته و با بازی‌های بزرگ و پرتماشاگر غریبه نیست.

 

انتهای پیام/