به گزارش پارس نیوز، 

بارسلونا در غیاب مسی با مشکلات عدیده‌ای مقابل رقبا مواجه می‌شود.شاگردان والورده اولین توقف فصل 2018/19 را مقابل خیرونا با تساوی 2 بر 2 تجربه کردند و در ادامه مقابل لگانس تن به شکست داد و مقابل بیلبائو و والنسیا هم با یک امتیاز میدان را ترک کردند تا مجموعا از 4 بازی تنها 3 امتیاز کسب کند.

 

بارسا با مسی و بدون مسی

در این که بارسا بدون مسی زهره خود را در خط حمله از دست می‌دهد شکی نیست اما در روزهایی که مسی در ترکیب بارسا درخشش خوبی با گلزنی و ارسال پاس گل به نمایش می‌گذارد این تیم با مشکلاتی دیگر مواجه است.مسی در دیدار مقابل بیلبائو در نیمه دوم به میدان آمد و پایه‌گذار گل تساوی و فرار از شکست بارسا بود.

سوارس و پیکه به دور از آمادگی

پیکه و سوارس مدافع و مهاجم تاثیرگذار بارسا در چند هفته گذشته فروغ چندانی نداشته‌اند و در حقیقت یکی دیگر از نقاط ضعف بارسا در بازیهای گذشته دور بودن پیکه و سوارس از فرم ایده‌ال است.

اینیستا

بعد از جدایی اینیستا از بارسا جای خالی یک بازی‌ساز تکنیکی در خط هافبک به وضوح مشاهده می‌شود.حضور آرتورو ویدال تنها به قدرت دفاعی بارسا افزوده و همچنان کمبود یک عنصر خلاق در ترکیب تیم والورده مشاهده می‌شود.

والورده فاقد تاکتیکی متفاوت

والورده سابقه پوشیدن بارسا را در دوران موفق در کارنامه دارد و در فصل گذشته هم توانست تا حد زیادی نظر هواداران را با کسب پیروزی‌ها متوالی جلب کند اما بعد از جدایی انریکه تغییر خاصی در شیوه بازی بارسا ایجاد نشد و مربی اسبق بیلبائو نتوانسته تاکتیکی جدید برای کاتالان‌ها به ارمغان بیاورد.

لیگ قهرمانان

کاتالان‌ها در آخرین بار در سال 2015 به عنوان قهرمانی لیگ قهرمانان دست یافتند و پس از آن تنها نظاره‌گر 3 قهرمانی متوالی رقیب دیرینه خود رئال مادرید هستند.بارسا در این فصل با قدرت تمام در لیگ قهرمانان حاضر خواهد شد تا بتواند شرایط را به نفع خود در اروپا و اسپانیا عوض کند.گرچه با شرایطی که رئال در فصل کنونی دارد به نظر نمی‌رسد در لیگ قهرمانان یک مدعی و مداغع عنوان قهرمانی باشد.

بحران؟!

البته با شرایط موجود نمی‌توان گفت بارسلونا در شرایط بحرانی به سر می‌برد چرا که این تیم در هفته‌های آینده با روی فرم آمدن بازیکنان و یک دست شدن تیم دوباره دوران درخشان خود را از سر خواهد گرفت.

انتهای پیام/