به گزارش پارس نیوز، 

استقلال خوزستان با وجود هزینه کم در فصل نقل و انتقالات توانست تیم قدرتمندی را تشکیل دهد و در شروع لیگ برتر عملکرد قابل قبولی داشته باشد.

در این امر بازیکنان باتجربه‌ای مثل ایمان مبعلی توانستند تأثیر بسزایی در موفقیت تیم داشته باشند. مبعلی با وجود شکست سنگین تیمش مقابل نفت آبادان یکی از آن ضربات ایستگاهی معروف خودش را توانست به ثمر برساند.

مبعلی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در مورد مسائل مختلف تیمش صحبت‌های زیر را مطرح کرد:

* تیم‌مان فوتبال قابل قبولی بازی می‌کند

فارس: استقلال خوزستان شروع خوبی در لیگ داشت اما در دو هفته گذشته نتوانست نتیجه خوبی بگیرد.

 در لیگ شرایط ما خوب بوده و فوتبال قابل قبولی را به نمایش گذاشتیم در مسابقات این‌طور نبودیم که فقط و فقط دفاع کنیم و وقت بازی را از بین ببریم ما موقعیت‌های خوبی درست می‌کنیم و بد هم نتیجه نگرفتیم. کادر فنی هم اعتقاد دارد در شروع کار ما خوب بوده است اما در دو مسابقه گذشته نتیجه لازم را نگرفتیم البته ما در مقاطعی از این دو مسابقه هم‌ خوب کار کردیم و حتی مقابل نفت آبادان دو بر صفر پیش بودیم ولی در ادامه متحمل شکست شدیم. در همین بازی سه پنالتی به ضرر ما اعلام شد. در کل در این مقطع یک مقدار بدشانس هم بودیم. هم بد بازی کردیم، هم داوری بد بوده و از طرف دیگر خیلی هم بدشانس بودیم. در کل باید به تلاشمان ادامه دهیم تا در دو هفته‌ای که لیگ تعطیل است نقاط ضعف‌مان را برطرف کنیم و بتوانیم در ادامه شرایط بهتری داشته باشیم. دیگر در مورد سایر مسائل، اینکه ما چه هدفی داشتیم و با چه بودجه و شرایطی بازیکنان جذب شدند سخن نمی‌گویم.

* در همه تیم‌ها بازیکنان با تجربه نقش کلیدی دارند

فارس: به جز دو بازی گذشته استقلال خوزستان برخلاف انتظار‌ها نتایج خوبی گرفته و در این بین خیلی‌ها نقش بازیکنان باتجربه تیم را برای ایجاد انگیزه در بین جوانان تیم مؤثر دانستند.

 در تمام تیم‌ها بازیکنان باتجربه نقش کلیدی دارند و می‌توانند تأثیرات مثبتی داشته باشند. آنها همان‌طور که می‌توانند به تیم کمک کنند گاهی هم شاید تأثیرشان منفی باشد. ما خدا را شکر یک تیم جوان و خوب با حضور چند بازیکن باتجربه داریم، در تیم جوانی مثل ما که بسیاری از بازیکنان نامشان کمتر شنیده شده است تأثیر بازیکنان باتجربه بیشتر می‌شود. امیدوارم بتوانیم در ادامه با موفقیت بیشتری کار کنیم.

* کادرفنی و مسئولان در مورد مسائل بازی با نفت صحبت کردند

فارس: در بازی استقلال خوزستان مقابل نفت آبادان سه پنالتی به سود حریف اعلام شد که کادر فنی و مربیان نسبت به این مسأله هم معترض بودند. 

‌اشتباهاتی که در این بازی صورت گرفت مشخص بود و مربیان و مسئولان تیم به طور کامل در این ارتباط صحبت کرده و به مواردی که لازم بوده اشاره شده است.

* افرادی که علیه تیم کار می‌کنند تلاش بازیکنان را ببینند

فارس: برخی می گویند چون‌ استقلال خوزستان توانسته با هزینه کم نتایج خوبی بگیرد این مسئله به مذاق خیلی‌ها خوش نیامده و به همین خاطر مشکلاتی در مسیر حرکت تیم به وجود آمده است؟

‌شاید هم این‌طور باشد. افرادی که چنین اقداماتی می‌کنند باید بدانند این بازیکنان با تمام وجود تلاش می‌کنند و برای خانواده و آینده خود زحمت می‌کشند. بازیکنان در این مورد تقصیری ندارند همه باید در فضایی خوب کار کنیم و ما با تمام وجود تلاش می‌کنیم تا بتوانیم برای تیم‌مان مؤثر باشیم.

* حریفان به ما ضربه ایستگاهی نمی‌دهند

فارس: مقابل نفت آبادان یکی از آن ضربات ایستگاهی معروف خودت را زدید.

من معمولاً با توجه به شرایط بازی تیم خیلی ضربه ایستگاهی به دست نمی‌آورم از یک طرف سبک بازی ما و از سوی دیگر شناختی که حریفان از من دارند باعث می‌شود که خیلی پشت محوطه جریمه خطا نکنند اما در بازی با نفت آبادان فرصت خوبی به دست آوردم که از آن استفاده کردم.

*مشکلات روی سکو به تیم ضربه می‌زند

فارس: در چند وقت اخیر استقلال خوزستان به خاطر مشکلاتی که روی سکوها به وجود آمده بسیار متضرر شده است در این مورد چه صحبتی دارید؟

وقتی تیمی با اختلاف زیاد بازی را واگذار می‌کند هواداران حق دارند ناراحت شوند و باید بابت این مسأله به ‌آنها حق داد.البته رایزنی‌هایی صورت گرفته تا مشکلات دیگری که وجود داشت حل شود ما یک تیم جوان هستیم و این مشکلات باعث می‌شود روی عملکرد بازیکنان تأثیر منفی بگذارد. ما با هواداران صحبت کردیم و حرف آنها را شنیدیم این کارها قطعاً به تیم ضربه می‌زند و امیدوارم این مشکلات حل شود. مسئولان و سرمربی تیم پیگیری‌های لازم را انجام دادند و صحبت‌های خوبی صورت گرفته و ان‌شاءالله دیگر این موارد به وجود نمی‌آید. به هر حال هواداران هم زحمت می‌کشند ولی این اتفاقات اگر ادامه داشته باشد به ضرر تیم است من هم لازم نمی‌بینم بیشتر از این در این مورد صحبت کنم و کادر فنی و مسئولان باشگاه صحبت‌های لازم را انجام داده‌اند.

انتهای پیام/