به گزارش پارس نیوز، 

 در حالی که پیش از این کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال به دلیل تخلفاتی مبنی بر ثبت‌نام بازیکن خارجی در ایران بدون دریافت ITC و امتناع از صدور ITC به یکی از بازیکنان ایرانی که قصد بازی در یکی از باشگاه‌های کشور قطر را داشت محمدرضا کسرایی، عضو سابق کمیته روابط بین الملل فدراسیون فوتبال را سه سال محروم کرده بود، اما کمیته استیناف این رای را به یکسال محرومیت کاهش داد.

دلیل کاهش محرومیت عضو سابق کمیته بین الملل فدراسیون مشخص شد

علیرضا صالحی، رئیس کمیته استیناف فدراسیون فوتبال در گفتگو با خبرنگار ما بیان کرد: کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال کسرایی را براساس استناد به آئین نامه اخلاق سه سال محروم کرده بود، اما ما برای بررسی این پرونده ماده ۷۱ آئین نامه انضباطی را در نظر گرفتیم. با توجه به این موضوع کسرایی به یک سال محرومیت از حضور در ورزشگاه ها، انجام هرگونه فعالیت فوتبالی و همچنین پرداخت ۲۰۰ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد. به همین دلیل محرومیتی که کمیته اخلاق برای او در نظر گرفته بود تقلیل یافت.

او درباره اینکه آیا کسرایی می‌تواند به عنوان کارمند در سازمان لیگ فعالیت کند یا خیر، اظهار داشت: کمیته اخلاق روی اجرای احکام خودش نظارت دارد و اگر این کمیته تشخیص دهد کسرایی به عنوان کارمند سازمان لیگ مشکلی برای فعالیت ندارد او می‌تواند به کارش ادامه دهد.

رئیس کمیته استیناف فدراسیون فوتبال اظهار داشت: وقتی کمیته استیناف حکمی صادر می‌کند کمیته بدوی صادر کننده رای یعنی کمیته انضباطی و اخلاق باید روی اجرای آن نظارت داشته باشند. در کل محرومیت‌ها از زمان صدور حکم کمیته‌های بدوی قابل اجرا است.با این وجود محمدرضا کسرایی مشکلی برای فعالیت در امور اداری سازمان لیگ ندارد.

انتهای پیام/