به گزارش پارس نیوز، فریدون اصفهانیان در ابتدا درباره عملکرد علیرضا فغانی در دربی ۸۸ گفت: با توجه به اینکه این بازی از حساسیت بالایی برخوردار بود، سعی کردیم از بهترین تیم داوری در این مسابقه استفاده کنیم که خوشبختانه فغانی و تیمش توانستند به خوبی این بازی را کنترل و مدیریت کنند.

وی در ادامه بیان کرد: من بازی را از نزدیک و در ورزشگاه آزادی دیدم. تیم داوری ما در این مسابقه نمایش و عملکرد خیلی خوب و کم نقصی داشتند و با موفقیت هم به کار خود پایان دادند. جا دارد بار دیگر از این طریق به آنها خسته نباشید بگویم. بازی‌های دربی ها به طور کلی حواشی زیادی دارد. باید در این مواقع داوران باتجربه که هر دو تیم هم قبول داشته باشند انتخاب شود تا حواشی کمتر شود. 

رئیس کمیته داوران درباره صحبت‌های فغانی مبنی بر اینکه دیگر نمی‌خواهد در دربی داوری کند گفت: فکر نمی‌کنم اینطور باشد. قطعا اگر نیاز باشد از وی در آینده هم استفاده می‌کنیم. ما از داورهای مختلفی در دربی استفاده کرده‌ایم. همین سال گذشته بود که بیژن حیدری داور این دیدار بود.

عضو هیات رئیسه فدراسیون اظهار داشت: با توجه به گزارش ناظران، قضاوت های خوبی را از داوران در این هفته شاهد بودیم. بجز دیدار تراکتورسازی و استقلال خوزستان که داور مسابقه خطای پنالتی را به سود استقلال خوزستان اعلام نکرد که آن هم با توجه به پیروزی پرگل تراکتورسازی برابر استقلال تاثیری در نتیجه بازی نداشت.

اصفهانیان در پایان افزود: البته باید فیلم بازیهای را بازبینی و بررسی کنیم و اگر مشکلی در قضاوت داوران بود، بدون تردید آن را از طریق سایت رسمی فدراسیون فوتبال اعلام خواهیم کرد.

علیرضا فغانی روز گذشته در گفتگویی اعلام کرد که به خاطر توهین هایی که به وی شد، دیگر در دربی ها قضاوت نمی کند و از فدراسیون فوتبال خواست تا داور خارجی برای این مسابقه بیاورد.