به گزارش پارس نیوز، با پایان بازی‌های آسیایی، وزارت ورزش اعلام کرد در جلسه با روسای فدراسیون‌ها نتایج آنها مورد بررسی قرار می‌گیرد.

از سه شنبه هفته گذشته نشست با روسای فدراسیون‌ها توسط مدیر کل دفتر برنامه‌ریزی و نظارت وزارت ورزشآغاز شد.

تاکنون 15 فدراسیون گزارشات خود را به دبیرخانه ستاد عالی بازی‌های آسیایی و المپیک ارائه کردند و از این هفته نیز جلسه با 5-6 فدراسیون باقی مانده برگزار می‌شود. دبیرخانه ستاد نظرات روسای فدراسیون‌ها را درباره نتایج‌شان در بازی‌های آسیایی گرفته و قرار است بعد از جمع‌بندی نهایی گزارش مربوطه در سایت وزارت ورزش منتشر شود.

در صورتی که ستاد عالی بازی‌های آسیایی که جلساتی را به ریاست وزیر ورزش و همکاری مسئولان کمیته ملی المپیک برگزار می‌کند، بخواهد روسای فدراسیون‌ها در نشست ستاد حاضر خواهند شد.

علی رغبتی مدیر کل دفتر برنامه‌ریزی و نظارت وزارت ورزش در گفت‌وگو با فارس در این باره گفت: ما همه نظرات را در نشست‌هایی که داشته‌ایم، گرفته‌ایم. این هفته جلسات ما با سایر فدراسیون‌ها برگزار می‌شود تا جمع‌بندی نهایی اعلام شود.

وی در پاسخ به این سوال که برنامه ستاد برای بازی‌های المپیک چیست، عنوان کرد: در همین جلسات ستاد هم آسیب‌شناسی بازی‌های آسیایی را داشتیم و هم برنامه ما برای المپیک 2020 مورد بررسی قرار گرفت. استراتژی‌ها مشخص شده و باید کم کم فدراسیون‌ها وارد کار عملیاتی شوند.

هجدهمین دوره بازی‌های آسیایی به میزبانی جاکارتا و پالمبانگ در حالی برگزار شد که کاروان ورزشی ایران با 20 طلا، 20 نقره و 22 برنز در رده ششم جدول قرار گرفت. کاروان ورزشی ایران با اعزام 378 ورزشکار به عنوان بزرگترین کاروان بعد از انقلاب در این بازی‌ها شرکت کرد.