به گزارش پارس نیوز، 

 پس از پایان جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، شرکت آلمانی آدیداس به دلیل محدودیت‌هایی که در کشورمان برای انجام فعالیت‌های اقتصادی همانند کپی رایت و ... داشت، نام ایران را در میان فهرست تحریم شده‌ها قرار داد و وقتی در سایت این شرکت واژه IRAN تایپ می کردید، صفحه‌ای پدید می‌ آید و می‌نویسد، این اسم شامل قوانین شخصی‌سازی نمی‌شود و ممنون می‌شویم اگر اسمی دیگر انتخاب کنید یا اینکه برای گرفتن اطلاعات بیشتر با امور مشتریان تماس بگیرید!

پس از تحریم آدیداس و توهین به مردم ایران، مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال ایران در بیانیه‌ای اعلام کرد که پیرو حرکت زشت و سخیف شرکت آدیداس درباره نام مقدس ایران عزیز در سایت این شرکت، لازم است هرچه سریع‌تر مراتب را با هماهنگی دبیرکل و پیگیری ارکان حقوقی فدراسیون در جهت تعقیب این اقدام خلاف آداب حقوق بشر دوستانه و همچنین عقد قرارداد با شرکت جایگزین برای رقابت‌های جام ملت‌های آسیا به انجام برسانید.

سپس امروز ( چهارشنبه ) اخباری مبنی بر ادامه همکاری قرارداد ایران و آدیداس با توجه به حرکت زشت و سخیف این شرکت شنیده می شد که برای پیگیری این موضوع گفتگو کردیم با صفی الله فغانپور، مسئول حقوقی فدراسیون فوتبال و او در این باره بیان کرد: در خصوص این موضوع باید از هدایت الله ممبینی، سرپرست کمیته اقتصادی فدراسیون فوتبال سوال کنید اما تاجایی که اطلاع دارم، درحال بررسی برای فسخ قرارداد با شرکت آدیداس هستیم و دلیل  تعلل در این امر بحث غرامت به دلیل فسخ قرار داد است.

همچنین گفتنی است، پیش از این فدراسیون فوتبال ایران در بیانیه ای اعلام کرد که با شرکت آل اشپورت به توافقاتی رسیده تا این شرکت اسپانسر تیم ملی در جام ملت های آسیا شود اما خیلی زود این خبر از سوی سئول نشین ها ( مسئولان فدراسیون فوتبال ) تکذیب شد تا حامی لباس های تیم ملی در امارات در هاله ای از ابهام باشد.

جام ملت های آسیا 2019 امارات از دی ماه 1397  آغاز می شود و تیم ملی فوتبال ایران با تیم های یمن، ویتنام و عراق همگروه است.


انتهای پیام/