به گزارش پارس به نقل از مشرق، ملی پوشان ایران در انتخابی جام جهانی پیروزی ارزشمندی به دست آورده و موفق شدند تیم ملی فوتبال قطر را با یک گل در دوحه شکست دهند.

سایت فیفا در گزارش خود بعد از این بازی نوشت که شانس ایران با پیروزی برابر قطر برای صعود به جام جهانی بیشتر شد.

در گزارش سایت فدراسیون بین المللی فوتبال فیفا آمده است: شانس ایران برای صعود به جام جهانی با پیروزی ارزشمند در زمین قطر زیاد شد. موقعیت ایران در جدول رده بندی با این پیروزی بهتر شد. تک گل ایران را در این دیدار رضا قوچان نژاد در دقیقه ۶۶ به ثمر رساند. ایران با این پیروزی ۱۰ امتیازی شد. این تیم دوبازی دیگر پیش رو دارد. در تهران باید از لبنان پذیرایی کند و در آخرین ایستگاه در کره جنوبی به مصاف این تیم رود. این در حالی است که قطر هفت امتیازی باقی ماند و در تنها دیدار باقی مانده خود باید در تاشکند به مصاف ازبکستان رود. شرایط این تیم با شکست خانگی برابر ایران بسیار پیچیده شد.

در ادامه گزارش فیفا آمده است: دو تیم در نیمه اول عملکرد خوبی نداشتند و نتوانستند فرصت های زیادی را بر روی دروازه ها خلق کنند. این نیمه تنها چند فرصت داشت که آن هم بر روی ضد حمله بود. در دقیقه ۳۱ حسن الهیدوس با پاس یوسف احمد در موقعیت گلزنی قرار گرفت اما ضربه او به تیرک دروازه ایران برخورد کرد. دیگر موقعیت قطر در دقیقه ۳۵ بود که ضربه عبدالکریم حسن از کنار تیرک عمودی به بیرون رفت. ایران هم در نیمه او دو فرصت گلزنی داشت. مسعود شجاعی روی اشتباه مدافع قطر در موقعیت گلزنی قرار گرفت اما ضربه او با واکنش قاسم برهان به کرنر فرستاده شد. دیگر موقعیت ایران یک دقیقه بعد توسط مدافع این تیم رقم خورد که ضربه او را بازهم قاسم برهان به زیبایی به بیرون فرستاد.

در نیمه دوم نزدیک بود ایران در دقیقه ۵۳ به گل برسد اما مسعود شجاعی تعلل کرد و همین مسئله باعث شد تا مدافع قطری توپ را از جلوی پای او برباید و دفع کند. یک دقیقه بعد نوبت به قطر رسید تا در موقعیت گلزنی قرار گیرد اما ضربه عبدالکریم حسن را مدافعان ایران دفع کردند.

سرانجام در دقیقه ۶۶ روی غفلت مدافعان قطری رضا قوچان نژآد در موقعیت تک به تک قرار گرفت و با یک ضربه زمینی توپ را وارد دروازه برهان کرد و گل پیروزی بخش تیمش را به ثم رساند.

سرمربی قطر پس از دریافت این گل آرایش تیمش را هجومی کرد و ماجد محمد مهاجم را به جای عبدالکریم حسن هافبک تیم به میدان فرستاد. او همچنین حامد اسماعیل را به جای الهیدوس و عبدالقادر الیاس را به جای یوسف احمد به میدان فرستاد تا تیمش گل تساوی را به ثمر رساند. بازیکنان قطر برای زدن گل تساوی تلاش زیادی داشتند اما تیم ایران به بازی دفاعی و چشم بستن به ضد حملات روی آورد تا بازی با همین تک گل به پایان رسد.