به گزارش پارس نیوز، 

صادق ورمزیار، پیشکسوت فوتبال ایران درباره وضعیت تیم استقلال  در دور برگشت رقابت های لیگ قهرمانان آسیا بیان کرد: ما باید بدانیم که فوتبال همیشه دستخوش خاطرات است و برد و باخت همیشه جزء جدا نشدنی این رشته محسوب می شود. در خیلی از بازی ها با نتیجه سنگینی شکست خوردیم و اگر اشتباه نکنم در دیدار مقابل نوف باخور ازبکستان 4  بر یک متحمل شکست شدیم اما در ایران 3 بر صفر به پیروزی رسیدیم و به مرحله بعدی صعود کردیم. باید یادمان باشد که یک نیمه دیگر ( 90 دقیقه بازی برگشت ) باقیمانده و نباید نا امید شویم.

استقلال - السد

استقلال می تواند مقابل السد به پیروزی برسد

او افزود: السد قطر تیم خیلی خوبی است اما می توانیم مقابل آن به پیروزی برسیم و فکر می کنم، آن تیم هافبک و مهاجم های خوبی دارد که می شود، کنترل شان کرد اما خط دفاع و دروازه بان ضعیفی دارند که باید از ضعف آن استفاد کرد. اگر بین ژاوی و گابی خط فاصله ای ایجاد کنیم که توپ به هافبک اسپانیایی نرسد، زهر خط حمله السد گرفته خواهد شد و می توان به سود استقلال از آن استفاده کرد. 

خط هافبک تیم قطری را کنترل کنیم، مهاجمان شان کارایی لازم را ندارند

ورمزیار در مورد خط حمله السد خاطرنشان کرد: بغداد بونجاح مهاجم خوبی است و اکرم عفیف سرعت بالایی دارد که بازیکنان خطرناکی محسوب می شوند اما آنها وقتی خطرناک می شوند که توپ در اختیار ژاوی باشد و اگر کادرفنی باشگاه استقلال بتواند بین خط هافبک و هجوم السد را قطع کند، می توانیم با استفاده از بازیکنانی که داریم به نتیجه برسیم. مرتضی تبریزی، فرشید اسماعیلی، وریا غفوری و روح الله باقری و اگر الحاجی گرو بازی کند، آنها خطرناک هستند و توانایی ضربه زدن به السد را دارند.  استقلال در ورزشگاه آزادی همیشه از یار دوازدهم استفاده می کرد اما تجربه نشان داده که در بازی های خارج از خانه استرس تیم کمتر است و استقلال می تواند راحت تر بازی کند و به طور قطع موفقیت و پیروزی دور از دسترس نیست.

استقلال - السد

بالای 70 درصد شانس پیروزی برای استقلال است

کاپیتان اسبق تیم فوتبال استقلال تهران افزود: بالای 70 درصد مقابل السد به پیروزی می رسیم و اگر بتوانیم در دقایق ابتدایی گل بزنیم، به طور قطع رسیدن به گل های بعدی راحت تر است و وجود استرس در تیم السد هم سبب می شود تا ما زودتر به اهداف مان برسیم. امیدوارم این اتفاق رخ دهد و استقلال به پیروزی برسد و نقش کادرفنی و وینفرد شفر در این مسابقه بیشتر از قبل است. در نیمه نخست بازی با السد شکست خوردیم اما امیدوارم در نیمه دوم و با درخشش بازیکنان و تفکر کادرفنی به پیروزی برسیم و در نتیجه صعود کنیم.

دیدگاه استقلال مقابل السد باید کسب پیروزی باشد

پیشکسوت فوتبال ایران در خصوص تیم السد اظهار کرد: السد هم مانند دیگر تیم ها است و تک مهره های انفرادی به این تیم کمک زیادی کرده اند. برخی از بازیکنان السد سن بالایی دارند و این موضوع می تواند به استقلال با انگیزه و جوان برای کسب پیروزی کمک  کند. استقلال اگر سیر صعودی اش را ادامه دهد، با وجود 6 بازیکن ملی پوش می تواند موفق تر از حال کنونی باشد و در یک نیمه باقیمانده از السد قطر بگذرد. دید استقلال به السد باید دیدگاه قابل شکست و پیروزی برابر این تیم باشد و نکته مهم این است که باید توانمندی هایش را به نمایش بگذارد تا به مرحله نیمه نهایی برسد.

استقلال - السد

به طور قطع می توانیم از سد السد بگذریم

ورمزیار درباره دیدار رفت استقلال و السد گفت: بازی رفت استقلال و السد را تماشا کردم و در بعضی از دقایق که تمرکزمان را از دست دادیم، السد به خوبی از موقعیت استفاده کرد و حاکم بازی شد و تیم ما نتوانست میدان داری کند اما در 20 دقیقه نخست فشار زیادی به تیم قطری آوردیم و در 75 دقیقه اول هم عملکرد خوبی داشتیم اما 3 بر یک شکست خوردیم و باید به بازی برگشت امیدوار شویم. اگر بتوانیم فشار زیادی که روی بازیکنان السد در تهران آوردیم در قطر هم به آنها بیاوریم و دیدگاه پیروزی داشته باشیم، به طور قطع می توانیم ااز سد السد بگذریم.

بازی دور رفت استقلال و السد یک استثنا بود

بازیکن سابق تیم ملی ادامه داد: در 15 دقیقه نخست بازی رفت استقلال و السد عملکرد خوبی داشتیم و روی اشتباهات شان به گل رسیدیم اما متاسفانه در ادامه بازی این فشار را حفظ نکردیم و زمانیکه عقب نشستیم، السد توانست به دروازه ما نزدیک شود. ژاوی و گابی پس از دریافت گل نخست به یکدیگر نزدیک شدند و ژاوی توانست بازی سازی کند و در ادامه استقلال 3 گل دریافت کرد و فکر می کنم فوتبال استقلال در آن روز استثنا بود، زیرا در 2 سال گذشته هیچ گاه استقلال را آنقدر سردرگم ندیده بودم و بازی شرایط خاص خودش را داشت.

استقلال - السد

او در پایان گفت: السد تیم خوبی نشان داد و ما اجازه دادیم تا آنها در تهران کار خاصی را انجام دهند. اگر فاصله خط هافبک این تیم بین ژاوی و گابی را زیاد کنیم، ارتباط با خط حمله قطع و به یک تیم معمولی تبدیل خواهد شد که می توان راحت آن را شکست داد.