به گزارش پارس نیوز، گروه بانک‌های فرانسوی BPCE به عنوان اولین حامی مالی داخلی با المپیک پاریس ۲۰۲۴ قرارداد همکاری امضا کرد. این گروه بانکداری شامل مجموعه‌ای از بانک‌های سرشناس فرانسوی هستند که حدود ۳۱ میلیون مشتری در این کشور دارند. بر اساس این توافق نامه همکاری‌های دو طرف از ژانویه سال ۲۰۱۹ آغاز می‌شود.

این تفاهم نامه همکاری‌های مشترک بین "تونی استانگوت" مدیر تیم میزبانیبازی‌های المپیک و پارالمپیک تابستانی ۲۰۲۴ پاریس و "لورنت میگنون" مدیر اجرایی این گروه از بانک‌ها منعقد شده است.

در بخشی از این توافق نامه که به مدت شش سال بین دو طرف برقرار است شرکت بانک‌های فرانسوی مقید شده است از برنامه‌های بسیار نوآورانه شامل حمایت‌های مالی و اقتصادی از ورزش، ساخت تمامی زیر ساخت‌ها برای ورزشگاه‌ها و سالن‌های ورزشی و حمایت از انجمن‌ها و باشگاه‌های ورزشی با تیم میزبانی بازی‌های المپیک و پارالمپیک تابستانی ۲۰۲۴ پاریس همراه باشد و آن‌ها را در اجرای بهتر این بازی‌ها یاری کند.

تونی استانگوت مدیر تیم میزبانی پاریس ۲۰۲۴ پس از عقد این قرارداد به فرانس پرس گفت: همکاری با گروه بانک‌های فرانسوی فرصت مناسبی برای ماست تا از تجربه‌های آن‌ها و حمایت‌هایی که از ما انجام خواهند داد استفاده کنیم تا بتوانیم بازی‌های المپیک شش سال آینده را به بهترین شکل ممکن مدیریت کنیم.