به گزارش پارس نیوز، 

پایان رقابت های جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، کارلوس کی روش، سرمربی تیم ملی ایران ابتدا پیشنهاد تمدید قرارداد ۶ ماهه فدراسیون فوتبال را نپذیرفت و برای استراحت به پرتغال رفت. او به درخواست مهدی تاج و دوستانش در خیابان سئول (محل ساختمان فدراسیون فوتبال) پاسخ مثبت نداد و اعلام کرد که باید برای حل شدن مشکلات به او گواهی کتبی بدهند تا قراردادش را تمدید کند. مشکلاتی مانند پرداخت مطالبات، نحوه پرداخت با وجود تحریم‌های بانکی، اردوها، بازی‌های تدارکاتی و ...
 
سپس مرد پرتغالی فوتبال جهان به ایران آمد و کارش را در تیم ملی ایران آغاز و برای عقد قرارداد اعلام آمادگی کرد، اما هنوز قراردادی میان کی روش و فدراسیون فوتبال منعقد نشده و او در دیدار با ازبکستان بدون قرارداد روی نیمکت تیم کشورمان نشست که بازتاب زیادی در رسانه‌های جهان داشت.
 
یکی از اصلی‌ترین موانع تمدید قرارداد کی روش، طلب پیرمرد پرتغالی و همچنین چگونگی واریز حقوق او است. مسئله‌ای که در چند سال گذشته دغدغه اصلی مرد موزامبیکی - پرتغالی شده است و مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال در این باره می‌گوید: ۷۰۰ هزار دلار به کی روش بدهکار هستیم و بخشی از پول برای پرداخت آماده است و ۲ بار هم برای پرداخت آن از بانک مورد نظر اقدام کردیم، اما این مبلغ در حساب کی روش در سوئیس قرار نگرفت.
 
مسئولان فدراسیون تصمیم گرفتند تا از پاداش‌های فوتبال کشورمان در فیفا، حقوق کی روش را بپردازند که هنوز جواب قطعی از فدراسیون جهانی فوتبال ارائه نشده و طبق شنیده‌ها قرار است، وزارت ورزش و جوانان پول کی روش را بپردازد.
 
ژاله فرامرزیان، معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت ورزش و جوانان، در گفتگو با خبرنگار ما در این باره گفت: در جریان این موضوع نیستم و باید از محمدرضا داورزنی، معاون وزیر ورزش درباره این موضوع سوال کنید.
 
فرامرزیان در ادامه و با اصرار خبرنگار ما درباره اینکه آیا نامه‌ای از فدراسیون فوتبال برای پرداخت حقوق کی روش دریافت کرده اند یا خیر، خاطرنشان کرد: من نامه‌ای ندیدم، اما بیشتر نامه‌ها برای داورزنی ارسال می شود و برای پیگیری با او باید صحبت کنید.
 
تیم ملی فوتبال ایران برای حضور در جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ ، آماده می‌شود و تلاش می‌کند تا پس از سال‌های ۱۹۶۸ - ۱۹۷۲ و ۱۹۷۶ روی سکوی قهرمانی قرار بگیرد.