به گزارش پارس نیوز، 

تیم ملی فوتبال ایران در دیداری دوستانه از ساعت ۱۹:۳۰ در ورزشگاه ملی تاشکند به مصاف تیم ازبکستان رفت که نیمه اول این بازی با نتیجه مساوی بدون گل به پایان رسید.

داور: دیمتری ماشینتسیف ( قرقیزستان)

کمک داور: باخودیر کوشکاروف و اسماعیل تولیبجونوف ( قرقیزستان)

کارت زرد: فرخ سایویوف

کارت قرمز:-

گل‌:-

ترکیب تیم ملی فوتبال ایران:

امیر عابدزاده، مرتضی پور علی‌گنجی، مجید حسینی، وریا غفوری، سعید عزت الهی، میلاد محمدی، امید ابراهیمی، اشکان دژاگه، علی قلی‌زاده، علیرضا جهانبخش، کریم انصاری فرد.

سرمربی: کارلوس کی‌روش

ترکیب تیم ازبکستان:

الدور سویونف،ویتالی دنیزوف،انزور اسماعیلوف، اسلام تهتاجیوف، فرخ سایویوف، اودیل احمدوف، اوتابک شکوروف، الدور شوموردوف، مارات بیکمائف، سردار رشیدوف و تیمورخاجا

سرمربی: هکتور کوپر

اتفاقات مهم بازی:

تیم ملی ایران با پیراهن ادیداس در میدان حاضر شد. 

شماری از بازیکنان اصلی تیم ملی ایران در این مسابقه نیمکت نشین هستند. بازیکنانی مثل علیرضا بیرانوند، وحید امیری در ترکیب اصلی این تیم نیستند. روزبه چشمی هم به دلیل مصدومیت در فهرست بازیکنان اصلی حضور ندارد. 

دقیقه ۱۴ اولین فرصت گلزنی را ازبکستان به دست آورد و ارسال ازبک‌ها از سمت راست خط دفاعی ایران باعث شد که یک موقعیت گلزنی به روی دروازه ایران خلق شود که در نهایت با خوش شانسی این توپ گل نشد.

علیرضا جهانبخش با کاپیتان ازبکستان یک درگیری کوچک در میانه میدان داشت که داور خطای جهانبخش را اعلام کرد.

روشن ایروماتوف داور مشهور ازبکستانی یکی از تماشاگران ویژه این مسابقه است. 

تا دقیقه ۲۶ مهاجمان ازبکستان دو مرتبه با عابدزاده تک به تک شدند که دروازه بان تیم ملی در هر دوبار موفق‌تر از مهاجمان حریف عمل کرد و مانع گلزنی ازبک ها شد.

دقیقه ۳۵ علی قلی زاده با سانتر جهانبخش در موقعیت گلزنی قرار گرفت و ضربه سر این بازیکن را دروازه بان ازبکستان مهار کرد.

انتهای پیام/