به گزارش پارس نیوز، درحالیکه قرار بود پرونده تحقیق و تفحص از استقلال و پرسپولیس،سرخابی های پایتخت فوتبال ایران در سال 1396 انجام شود اما این اتفاق رخ نداد و سرانجام در سال جدید ( 1397 ) و با انتخاب اعضای هیئت تحقیق و تحفص، این هیئت شروع به تحقیق از درآمد ها و هزینه ها، جرایم و نظام اداری و مدیریتی 2 باشگاه فرهنگی و ورزشی پرسپولیس و استقلال طی 10 سال اخیر کرد.

درحالیکه علی اصغر یوسف نژاد، عضو هیات تحقیق و تفحص از دو باشگاه استقلال و پرسپولیس اعلام کرد که طبق آخرین وضعیت 2  باشگاه استقلال و پرسپولیس، هنوز اسامی اعضای هیئت مدیره این دو باشگاه در ثبت شرکت‌ ها تغییری نکرده و افرادی مانند رسولی نژاد، ساور و ... به عنوان اعضای هیئت مدیره شناخته می شوند، در حالی که تاکنون 5-6 بار هیئت مدیره تغییر کرده، تخلف قانونی محسوب می شود و صد در صد از مسعود سلطانی فر، وزیر ورزش و جوانان دعوت خواهیم کرد تا به مجلس بیاید و توضیح دهد.

او افزود: در اصل تخلف از وزارت ورزش و جوانان است و هیئت تحقیق و تفحص جلسه ای را تشکیل داده اما من در آن جلسه نبودم و در هفته آینده جدی تر این موضوع را پیگیری خواهیم کرد.

حال پس از دعوت مجلس شورای اسلامی از سلطانی فر، او باید به مجلس شورای اسلامی برود و در مورد این  باشگاه ها و موارد قانونی لازم الاجرا در مورد این دو شرکت توضیحاتی را از وزیر ورزش و جوانان بخواهند.