به گزارش پارس نیوز، روز گذشته بود که سیدرضا افتخاری مدیرعامل سابق استقلال با انتشار نامه ای سرگشاده، به بیان ناگفته هایی از دوران حضورش در باشگاه استقلال پرداخت. وی در بخشی از این نامه، به شکایت یازالده از استقلال بعد از رد شدن در تست های پزشکی هم پرداخت و اعلام کرد: «این بازیکن با معرفی آقای شفر و پس از هماهنگی اولیه، با دعوت نامه ای که توسط مسوول نقل و انتقالات باشگاه تهیه و از سوی بنده امضا گردید، به ایران آمد و در همان دعوت نامه به صراحت قید شد که شرط عقد قرارداد، قبولی در تست پزشکی و پس از مذاکره نهایی است. او به ایران آمد و پس از رد در تست پزشکی ایفمارک و با گزارش پزشکی ارائه شده، مبنی بر مصدومیت، ایران را ترک کرد.»

افتخاری همچنین تاکید کرد که مدارک و مستندات مربوط به این ادعایش در باشگاه هم وجود دارد و به نوعی تلاش کرد خودش و تیم مدیریتی سابق را از این شکایت تبرئه کند.

این در حالی است که امیرحسین فتحی سرپرست باشگاه استقلال و جانشین افتخاری ادعای کاملا متفاوتی را در این ارتباط مطرح کرده است. فتحی با رد صحبتهای مدیرعامل سابق و شرط و شروط در دعوتنامه یازالده تاکید کرده است که مفاد قرارداد در دعوتنامه ذکر شده است.

فتحی گفت:« این اشتباه محض است. نداشتن  آگاهی از مسائل حقوق بین‌المللی ورزشی باعث چنین اشتباهی شده است. این دعوتنامه باعث شده بازیکن برود شکایت کند و خود را محق بداند. این شکایت بسته به محتویات پرونده است. در هیچ کجای دنیا عرف نیست که دعوتنامه به شکلی ارسال شود که مفاد قرارداد داخل آن باشد.»

هرچند افتخاری اعلام کرده است مستندات دعوتنامه یازالده در باشگاه موجود است اما اظهارات فتحی متناقض با ادعای مدیرعامل سابق بوده و به نوعی اولین تقابل جدی این دو مدیر هم محسوب می شود.