به گزارش پارس نیوز، دیروز عجیب‌ترین پرونده تاریخ فوتبال ایران در کمیته تعیین وضعیت بررسی شد. تراکتوری‌ها از سایپا و ترابی شکایت کرده‌اند. ترابی که با سایپا یک فصل قرارداد داشته، با تراکتور قرارداد (سربازی) بسته است. بعد که سربازی او منتفی شده در سایپا مانده است. سایپا هم بعد از توافق با سرخپوشان، او را به پرسپولیس منتقل کرد. البته به دلیل محرومیت پرسپولیس از نقل و انتقالات، ترابی نیم‌فصل اول نارنجی‌پوش ماند.

حالا تراکتور شاکی است! اگر ادعایش ثابت شود، ترابی محروم می‌شود و خود تراکتور هم دو پنجره محروم خواهد شد! بله درست خواندید؛ باشگاهی که خودش متهم است با بازیکن تحت قرارداد باشگاه دیگر قرارداد بسته، شاکی شده و شکایت کرده که من تخلف کرده‌ام. از طرف دیگر نظام وظیفه می‌گوید ترابی فقط تا مهرماه معافیت تحصیلی دارد و باید به تیم نظامی برود که آن تیم هم ملوان است!

پیش از ظهر دیروز اعضای کمیته تعیین وضعیت حرف‌ها و دفاعیات طرفین پرونده در ماجرای ترابی را شنیدند و آخر کار پیشنهاد دادند اصحاب دعوی موضوع را خودشان حل و فصل کنند. در غیر این صورت با اتمام تحقیقات، رأی صادر خواهد شد و در آن صورت کار از دست کمیته خارج خواهد بود.

طبق شنیده‌های ما از داخل این نشست؛ ابتدا تصور می‌شد ترابی ابتدا دفترچه اعزام به خدمت گرفته و براساس آن با تراکتور قرارداد بسته و در ادامه با لغو دفترچه و ثبت نام در دانشگاه به پرسپولیس پیوسته است، اما مستنداتی در این جلسه ارائه شده که براساس برگه آماده به خدمت با شماره سریال ٦٢٩٧٠٩٩ که در تاریخ ٨ مرداد ٩٧ صادر شده، ترابی هنوز مشمول است و معافیت تحصیلی ندارد. تاریخ اعزام او نیز ١٩ مهرماه است. او ١٦ آبان ٩٦ درخواست دفترچه اعزام به خدمت داده بود. از سوی دیگر گویا تراکتوری‌ها توافقنامه‌ای با نیرو‌های مسلح دارند که براساس آن تراکتور مجوز جذب تعداد مشخصی سرباز را برای این فصل دارد و نام ترابی هم در این فهرست قرار گرفته. این همان مستندی است که زنوزی می‌گفت: تراکتور را با ترابی خریده‌ام.

این جلسه رسیدگی پشت در‌های بسته برگزار شد و طبق اعلام خبرنگاران حاضر در مقابل فدراسیون فوتبال، خود اعضای کمیته تعیین وضعیت هم از تعجب نمی‌دانستند چه بگویند!

تنها صادق درودگر، مدیر‌عامل تراکتورسازی درباره این نشست گفت: «احتمال محرومیت ترابی از بازی‌های باشگاهی و ملی وجود دارد و مدیران عامل ۳ باشگاه سایپا، تراکتورسازی و پرسپولیس باید در جلسه‌ای این مسئله را حل کنند!»